زندگینامه ناپلئون هیل

زندگینامه ناپلئون هیل 1
نام به فارسی ناپلئول هیل
نام به انگلیسی Napoleon Hill
تاریخ تولد 26 اوکتبر 1883
تاریخ فوت 8 نوامبر 1970
محل زندگی آمریکا
همسر ندارد
شغل نویسنده و سخنران
ثروت نامشخص

ناپلئون هیل کیست ؟

ناپلئون هیل که نام کامل او اولیور ناپلئون هیل ( Oliver Napoleon Hill ) متولد شده در 26 اوکتبر 1883 و فوت در تاریخ 8 نوامبر 1970 ؛ او یک نویسنده آمریکایی می باشد و یکی از پیشگامان سبک مدرن ادبیات موفقیت شخصی بود . که بهترین کتاب او با نام ” بیندیشید و ثروتمند شوید ” ( Think and Grow Rich ) در سال 1937 چاپ شده است و در بین پر فروش ترین کتاب های خود آموز در تاریخ ثبت شده است . در تمامی کتاب هایش او اصول دستیابی به موفقیت را توضیح داده است .

دوران کودکی ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در یک کابین یک اتاق در نزدیکی شهر آپالاچی پوند در جنوب غربی ویرجینیا متولد شد . پدر و مادر او جیمز مونرو هیل و سارا سیلوانیا (بلر) بودند و او نوه جیمز مدیسون هیل و الیزابت (جونز) بود. پدربزرگش از انگلستان به ایالات متحده آمد و در سال 1847 در جنوب غربی ویرجینیا مستقر شد.

او در دوران کودکی بسیار سرکش و پرخاشگر بود . مادر هیل در سن 9 سالگی به دلیل بیماری و تغذیه ناسالم فوت کرد . در همین زمان او همیشه به کودکان هم سن و سال خود که لباس خوب می‌پوشیدند و خوراکی‌های متنوعی می‌خوردند ، با افسوس نگاه می‌کرد. بعد از مرگ مادر ، زندگی برای ناپلئون سخت‌تر شد . ناپلئون از آزار و اذیت همسایه‌ها لذت می‌برد. آنچنان نترس بود که با خودش اسلحه حمل می‌کرد. او از جسی جیمز یاغی معروف آن زمان برای خودش یک بت ساخته بود . او خشن‌ترین پسر منطقه به حساب می‌آمد و ازین لحاظ به خودش افتخار می‌کرد .

پدرش دو سال بعد با نامادری او به نام مارتا ازدواج کرد . نامادری ناپلئون هیل تاثیر خوبی روی او گذاشت . او بیوه یک مدرس مدرسه بود بنابراین او را که تقریبا وحشی متولد شده بود را به مدرسه فرستاد و به کلیسا برد .

در سن 13 سالگی ، او شروع به نوشتن با عنوان ” خبرنگار کوهستانی ” در روزنامه پدرش کرد و در سن 15 سالگی ، او با یک دختر محلی که او را متهم به پدر شدن فرزندش کرده بود ، ازدواج کرد . اما پس از مدتی دختر ادعا خود را رد کرد و ازدواج لغو شد .

در سن 17 سالگی او از دبیرستان فارغ التحصیل شد و برای شرکت در مدرسه کسب و کار به Tazewell ، ویرجینیا رفت .

ناپلئون هیل

ناپلئون هیل

تاریخچه و وقایع زندگی ناپلئون هیل

در سال 1901 ، او کار خود را برای روفوس  آ آیرس ، که یک وکیل ، معدن دار ( ذغال سنگ ) و دادستان کل سابق ویرجینیا بود پذیرفت .

نویسنده Richard Lingeman می گوید که هیل بعد از محرمانه نگه داشتن جریان مرگ مدیر معدن قبلی که به دلیل خوردن مشروب و شلیک گلوله بود ، استخدام و به کار در سمت او مشغول شد .

او خیلی سریع از از کار مدیریت معدن خارج شد و قبل از این که از نظر مالی دچار بحران شود در مدرسه حقوق شروع به تحصیل کرد . بعدا در زندگی اش او از عنوان ” وکیل قانون ” استفاده کرد ، گرچه در بیوگرافی رسمی او هیچ سابقه ای از ارائه خدمات وکالت قانونی به هیچ کس یافت نشد .

هیل در سال 1907 به موبایل ، آلاباما نقل مکان کرد و کمپانی Acree-Hill Lumber را تاسیس کرد . در اکتبر  1908 ، روزنامه The Pensacola Journal گزارش داد که این شرکت مسئول رسیدگی به ورشکستگی و اتهام تقلب نامه های الکترونیکی است . این روزنامه گزارش داد که شرکت چوب ناپلئون هیل چوب را از بیرون موبایل ، از جمله مناطق دیگر در آلاباما و حتی از فلوریدا ، خریداری کرده است و چوب را با قیمتی بسیار پایین فروخته و در نتیجه این شرکت سودی نداشته است .

در طول مه 1909 ، ناپلئون هیل به واشنگتن دی سی نقل مکان کرد و ” دانشگاه خودروی واشنگتن ” را افتتاح کرد ، جایی که او به دانشجویان دستور داد تا خودروسازی را شروع کنند و خودروهای خود را به فروش برسانند . دانشگاه برای شرکت کارتر موتور ، که در اوایل سال 1912 اعلام ورشکستگی موتور خودرو را مونتاژ میکرد .

در ماه آوریل  1912، مجله خودرو Motor World دانشگاه او را متهم کرد که مواد مورد استفاده برای ساخت موتور ها گول زننده هستند و هر کس با سطح دانش متوسط نیز متوجه این موضوع می شود . یک سال بعد دانشگاه هیل به کسب و کار خود پایان داد .

در طول ژوئن 1910 ، در حالی که مدیریت دانشگاه خودرو خود را داشت ،  ناپلئون هیل ازدواج اول خود را با فلورانس الیزابت هورنر انجام داد . این زوج اولین فرزند خود جیمز را در سال 1911 ، فرزند دوم خود را به نام ناپلئون بلردر سال 1912 و فرزند سوم دیوید را در سال 1918 به دنیا آوردند .

ناپلئون هیل

ناپلئون هیل

پس از پایان دانشگاه ، ناپلئون هیل با خانواده همسرش به Lumberport West در غرب ویرجینیا رفت . او بعدا به شیکاگو نقل مکان کرد و در تدرس دانشگاه LaSalle Extension University همکاری کرد که یکی از زیر مجموعه های فروشگاه Betsy Ross Candy بود .

در طول سپتامبر 1915 ، هیل به عنوان رئیس در دانشگاه جدید به نام ” موسسه تبلیغات جورج واشینگتن ” شروع به کار کرد و قصد داشت اصول موفقیت و اعتماد به نفس را آموزش دهد.  در 4 ژوئن  1918، شیکاگو تریبیون گزارش داد که ایالت ایلینوی دو حکم را برای دستگیری ناپلئون هیل صادر کرده است که متهم به نقض قوانین ” آبی آسمانی ” به دلیل تقلب در تلاش برای فروش سهام مدرسه خود با سرمایه گذاری 100،000 دلاری می باشد در صورتی که دارایی مدرسه تنها 1200 دلار ارزیابی می شود . مدرسه به زودی پس از آن پایان یافت .

بعدا ها او می گوید که وی در سال های 1917-1918 ( جنگ جهانی اول ) به عنوان مشاور در کنار رئیس جمهور وودرو ویلسون فعالیت کرده است .

پس از پایان موسسه جورج واشنگتن ، ناپلئون هیل در زمینه های مختلف تجاری گام برداشته است . او چندین مجله شخصی از جمله Hill’s Golden Rule و Napoleon Hill’s Magazine را مدیریت کرده است .

در طول سال 1922 ، ناپلئون هیل مدرسه ” Intra-Wall Correspondence ” را ، که یک بنیاد خیریه برای ارائه مواد آموزشی به زندانیان در اوهایو بود را آغاز کرد .این بنیاد توسط یکی از متهمان پیشین به نام باتلر استورک ، که بعدها مجدد در 1923 به زندان افتاد هدایت می شد.

طبق بیوگرافی رسمی ناپلئون هیل ، این دوره زمانی بود که صدها اسناد مرتبط با او و شخصیت های مختلف مشهور دیگر در یک آتش سوزی شیکاگو نابود شد .

موفقیت در زندگی ناپلئون هیل

در طول سال 1928 ، ناپلئون هیل به فیلادلفیا نقل مکان کرد و یک ناشر مبتنی بر کانکتیکات را متقاعد کرد تا اثر هشت جلدی خود ” قانون موفقیت ” ( The Law of Success ) را منتشر کند . این کتاب اولین موفقیت اصلی او بود ، که او را قادر می ساخت شیوه زندگی مرفه را به دست آورد .

تا سال 1929 ، او با کمک بعضی وام دهندگان ، یک خودرو رولز رویس و ششصد ملک در کوه های Catskill را خریداری کرده بود . با این وجود ، رکود بزرگ ، اموال ناپلئون هیل را تحت تأثیر قرار داد و باعث شد او تا پایان سال 1929 مالکیت املاک در کوه Catskills را از دست دهد .

کار چاپ بعدی هیل ، ” نردبان سحر و جادو برای موفقیت ” ( The Magic Ladder To Success ) با شکست در تجارت مواجه شد . در طول چند سال آینده ، هیل مانند گذشته شروع به سرمایه گذاری های مختلف کوتاه مدت کرد و به سفر در کشور پرداخت .

در طول 1935 ، همسر ناپلون هیل ، فلورانس برای طلاق در فلوریدا اقدام کرد .

در طول سال 1937 ، ناپلئون هیل کتاب با نام تجاری ” بیندیشید و ثروتمند شوید ”  ( Think and Grow Rich ) را که بهترین کار هیل است ، منتشر کرد . همسر جدید هیل ، راس لی بیگل ، به طور قابل توجهی به نوشتن و ویرایش ” Think and Grow Rich ” کمک کرد . بعدها افرادی که بیوگرافی او را نوشتند می گویند که این کتاب بیش از 20 میلیون نسخه در طول 50 سال فروخته است .

[irp posts=”1607″ name=”دانلود رایگان کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید”] [irp posts=”3872″ name=”دانلود فیلم بیندیشید و ثروتمند شوید”]

ناپلئون هیل یک بار دیگر ثروتمند شد و دوباره زندگی مرفه خود را شروع کرد ، املاک جدیدی را در کوه دورا ، فلوریدا خریداری کرد . پس از چند سال همسر او در سال 1940 طلاق گرفت ، بسیاری از ثروت او به همسرش راسا لی هیل رسید زیرا در کپی رایت کتاب نام او نیز ذکر شده بود و او هنگام طلاق شکایت کرد تا حق او از فروش کتاب به او پرداخت شود . پس از آن او مجدد برای رسیدن به موفقیت تلاش کرد .

ناپلئون هیل think and grow rich

ناپلئون هیل think and grow rich

ناپلئون هیل بانویی به نام آنی لو نورمن که 47 ساله بود را ملاقات کرد و یک خانه اجاره کرد. آنها در طول سال 1943 ازدواج کردند و به کالیفرنیا نقل مکان کردند .

هیل یکبار دیگر به مدارس سخنرانی رفت و کتاب های دیگری را نیز با موضوعات موفقیت ، ثروت و قانون جذب تالیف کرد .

ملاقات ناپلئون هیل و اندرو کارنگی

در سال 1908 ناپلئون هیل با اندرو کارنگی که در آن زمان یکی از ثروتمندترین افراد جهان به شمار میرفت ملاقات می کند . اندرو کارنگی به او توضیحاتی در مورد قانون جذب و موفقیت می دهد و به او می گوید حاضر است به مدت 20 سال او را استخدام کند تا با افراد موفق و ثروتمند مصاحبه کرده و این اسرار را از روی رفتار و مراحل زندگی این افراد کشف کند .

در نهایت قرار آنها بر این می شود که اندرو کارنگی ، او را به افراد موفق آن زمان مانند توماس ادیسون ، هنری فورد ، الکساندر گراهام بل و بسیاری افراد دیگر معرفی کند و در ازای آن او برای بررسی زندگی آنها و کشف این راز ها زمان بگذارد . ( هیچ پولی به عنوان مزد به او پرداخت نکرد . این یک چالش بود ) .

این جریان بعد ها و پس از مرگ اندرو کارنگی توسط ناپلئون هیل ذکر شد اما تمامی افرادی که او از آنها نام برده است تایید کرده اند که همچین معرفی را توسط اندرو کارنگی داشته اند .

ناپلئون هیل و توماس ادیسون

ناپلئون هیل و توماس ادیسون

کتاب های ناپلئون هیل

The Law of Success (1928)
The Magic Ladder To Success (1930)
Think and Grow Rich (1937)
Outwitting the Devil (1938)
How to Sell Your Way through Life (1939)
The Master-Key to Riches (1945)
How to Raise Your Own Salary (1953)
Success Through a Positive Mental Attitude (with W. Clement Stone) (1959)
Grow Rich!: With Peace of Mind (1967)
Succeed and Grow Rich Through Persuasion (1970)
You Can Work Your Own Miracles (1971)

ناپلئون هیل

ناپلئون هیل

مرگ ناپلئون هیل

وی در هشتم نوامبر سال ۱۹۷۰، در جنوب «کارولینا» و در حالی که مشغول نوشتن کتاب ” You Can Work Your Own Miracles ” بود ، چشم از جهان فروبست .

مرگ ناپلئون هیل

مرگ ناپلئون هیل

 

سمینار و کتاب های ناپلئول هیل

زندگینامه دیگران را نیز مطالعه کنید

تیل سوان

زندگینامه تیل سوآن

Teal Swan
راندا برن

زندگینامه راندا برن

Rhonda Byrne
زندگینامه لس براون

لس براون

Les Brown

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست