چشم سوم یا چاکرا آجنا

چشم سوم
مقالات اطلاعات عمومی
54 دیدگاه

چشم سوم یا آجنا بر طبق اصول و آیین قدیمی هند ششمین چاکرا اصلی در بدن انسان است. تقویت آجنا یا بازکردن چشم سوم باعث گسترش بصیرت فرد خواهد شد.

نمی ‌دانم تا به حال اسم چشم سوم به گوشتان خورده است یا نه؟ شایدم در فیلم‌ های هالیوودی آن‌ها را دیده باشید و فکر کنید نوعی خرافات است، که برای ترسناک کردن شخصیت های داستان بکار می رود. ولی در مورد وجود چشم سوم هیچ شکی نیست. درک این موضوع برای هر فردی امکان ندارد. در اصل نمی ‌توان ادعا کرد که همه چشم سوم دارند، فقط افرادی که دارای تفکر پایدار بوده و بین بدن و روح آن‌ها قدرت خاصی به وجود آید، می ‌توانند از این موهبت بهره بگیرند.

طبق سنت هندوها چشم سوم ( آجنا ) ششمین چاکرا در بدن هست که با کمک حرکات یوگا، مدیتیشن و اعمال معنوی می ‌توان آن را قدرتمند کرد. طبق اعتقاد این مردم هر انسانی می‌ تواند با چشم سوم به عالم شهود وصل شده و با توانایی که در جهان پیدا می کند تمام پیام ‌های گذشته و حتی آینده را دریافت کند.

چشم سوم چیست؟

از چشم سر برای دیدن در عالم عادی می ‌توان بهره برد. ولی با چشم سوم قادر هستید با کائنات ارتباط برقرار کرده و از آن برای بیداری معنوی استفاده کنید. محل قرار گرفتن چشم سوم یا چاکرا آجنا در بین دو ابرو و کمی بالاتر از آنهاست است.

از دیگر کاربردهای چشم سوم می توان برای تجسم افراد استفاده کرد. به کمک این چاکرا می توان اتصال بین سه کانال انرژی آیدا، سوشومنا، پینگالا برقرار کرد و از ترکیب آن با انرژی کیهانی، قمری و خورشیدی باعث بیداری روح در فرد شد. پس هنگامی‌ که شخص بیدار است یعنی چشم سوم او باز شده باشد در او قدرت تله ‌پاتی و پیش‌ گویی، قدرت روشن‌ بینی و روشن شنوی به وجود می ‌آید. چشم سوم در واقع یک ارتباط دهنده میان جسم و فراتر از جسم است. چشم سوم می تواند بین جسم و روح، کالبد و روان و همچنین ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه رابطه‌ی ماورائی ایجاد کند.

چشم سوم در بخش دوم جهان هستی (کالبد اثیری) قرار دارد و دارای حالت فیزیکی رقیق و لطیفی است. این چشم وجود خارجی دارد ولی مادی و فیزیکی نیست. البته این درست نیست که بگوییم چون وجود فیزیکی ندارد پس حتماً نیست. به طور حتم چاکرای ششم (چشم سوم) با نظارت بر ذهن و فرماندهی دیگر چاکراها باعث ارتباط ابعاد فیزیکی و متا فیزیکی در انسان می ‌شود.

از گذشته تا امروز شناخت چشم سوم در بین قوم ‌های مختلف مرسوم بوده، هندوها برای بازکردن این چاکرا هر روز یک ‌بار رنگ نیلی را به صورت پودر و نقطه ‌ای به محل آن می‌ زدند تا باعث فعال سازی و تحریک چشم سوم شوند. که امروزه نیز عمل بیندی با رنگ سرخ روی پیشانی بانوان هندی هنوز انجام می شود . دقت کنید که این رنگ سرخ در اصل از زعفران گرفته میشده و همانطور که میدانید گلبرگ های زعفران به رنگ نیلی و دقیقا مشابه با رنگ چشم سوم می باشد !

ما مسلمانان نیز میتوان گفت در هنگام وضو و نماز بسیاری از چاکرا ها را به تعادل می رسانیم. در طول روز با خواندن 17 رکعت نماز ما چندین بار پیشانی خود که دقیقا محل چاکرای ششم یا چشم سوم است را روی مهر قرار میدهیم. با این کار انرژی منفی این چاکرا را دفع میکنیم و آن را تقویت و تحریک میکنیم تا فعال شود . خداوند توصیه به خواندن نماز معراج برای انسان را داشته پس با این اعمال خواسته تا بنده‌اش به عالم معنا عروج کند و با قرار دادن چاکراهای مهم و ارزشمند باعث تعالی و بصیرت و آگاهی او شود.

در حدیثی از حضرت محمد (ص) نقل شده که چون خدا به فکر خیر و صلاح بنده خود بوده با گشودن چشم دل او باعث دیده شدن هر آنچه از چشم سر غایب است ، می ‌شود.

نماد چشم سوم

نماد آجنا، گل نیلوفر شفاف که دارای دو برگ سفید بوده و به نمایندگی از نادی (کانال‌های روانی) به نام آیدا و پینگالا می باشد. نادی در محل چاکرای تاج سر قرار گرفته و مرکز آن سوشومنا است. در روی هر برگ حروفی نقش بسته، که در روی گلبرگ سمت چپ حرف ” ژامبون – हं ” که نمایانگر “شیوا” و در روی گلبرگ سمت راست حرف که “کشان – क्षं ” که نمایانگر “شاکتی” می‌ باشد.

نماد چشم سوم

نماد چشم سوم

اسامی چشم سوم

اسامی زیاد دیگری برای چشم سوم در فرهنگ های مختلف و کتاب های مختلف نقل شده است . تعدادی از این اسامی را برای شما جمع آوری کردیم :

دانش، چشم بصیرت، چشم شهود، چشم یگانه، چشم معرفت، چشم معرفت بین، چشم برزخی، چشم عقل، چشم فكر، چشم معنوی، چشم قلب، چشم دریا، چشم سرّ، چشم باطن، چشم باطن بین، چشم خرد، چشم برزخ ملكوتی، چشم بصیرت باطنی، چشم بصیرت مثالی، چشم بصیرت ملكوتی، چشم بصیرت نفس، چشم غیبی ملكوتی، چشم ملكوت، چشم ملكوتی برزخی، دیدهی بصیرت، دیدهی دل، دیدهی دریا، ستارهی شرق، كبوتری از ملكوت، چاكرای ششم، چاكرای پیشانی، چاكرای گورو، چاكرای آگیا، دروازه‌ی اثیری، مركز پیشانی، مركز ابرو، مركز فرمان، نقطه سیاه، تیسراتیل، تری كوتی، تری ونی، موكتا تری ونی، جنانترا، شیوانترا، برومادهیا، برامیریها، دودالكانوال، نوكتی ساودا، آجنا و …

ویدیو توضیحات کامل تیل سوان درباره چشم سوم

کاربرد چشم سوم

با کمک چشم سوم می توان به آن سوی زمان و مکان رفت. به این دلیل که جسم ما محدود است و به زمان و مکان وابسته است. برای اثبات این موضوع همین بس که ما نمی توانیم در یک زمان در مکان های متعدد حضور داشته باشیم و یا نمی توانیم به گذشته و آینده قدم بگذاریم. در استفاده از چشم سوم یا آجنا خبری از این محدودیت ها نیست و ما می توانیم به جهانی ماورائی پا بگذاریم. هنگامی‌ که انسان با تمرین‌ های مخصوص، قدرتش زیاد می شود و به مرتبه ‌ای می ‌رسد که چشم سوم او تحریک و فعال می‌ شود، می ‌تواند با روح صحبت کرده و با جهان ماورایی ارتباط برقرار کند.

به جرات می ‌توان گفت افرادی که دارای چاکرا فعال هستند قادرند آینده را پیش‌ گویی و پیش ‌بینی کنند و با روشن ‌بینی و دقت اطلاعات را تجزیه و تحلیل نمایند. ولی اینکار از عهده چشم جسمی برنمی‌ آید.

از زمان‌ های قدیم خیلی از افراد به‌ صورت ادعا می‌ گفتند که چشم سوم دارند و مردم را به خرافات مشغول می ‌کردند. هندوها معتقدند که انرژی مثبت و معنوی اطراف با نام مانا می ‌تواند از راه چاکرای آجنا به بدن وارد شود، پس باید مراقب بود و از این نیروها محافظت کرد. مانا دارای 6 شاخه است که 5 تای آن برای حواس پنجگانه و به رنگ سفید و ششمی برای خواب بوده و سیاه ‌رنگ است.

شاید برای شما تعجب برانگیز باشد، ولی ما گاهی اوقات از چشم سوم خود استفاده می کنیم. مثلا وقتی که حس همدردی با یک انسان در ما ایجاد می شود و یا به کمک کشف و شهود، مسائل را حل می کنیم.

معمولا افرادی که در زمینه ی انرژی فعالیت دارند می توانند انرژی اطراف خود را احساس و کنترل کنند. از آن جایی که چشم سوم انرژی های اطراف را می گیرد، می توان با این علم آن ها را کنترل نمود. چشم سوم را همچنین می توان به نوعی به حس ششم نیز ربط داد. یعنی با استفاده از چشم سوم شما می توانید وقایع و اتفاقاتی که در شرف رخ دادن هستند را حس کنید .

پیشنهاد برای شما :  جملات انگیزشی کوتاه از بزرگان برای موفقیت

راه‌های باز کردن چشم سوم

چشم سوم را باید با تقویت غده ای در مغز که غده صنوبر یا غده پینه آل نام دارد فعال نمود. این غده به مرور زمان، با مصرف مواد غیر ارگانیک و مواد نگه دارنده ای که درون خوراکی ها وجود دارند، حالت سفت و سختی به خود می گیرد و غیر فعال می شود ( که در چاکرا به آن خارج شدن از تعادل گفته می شود ) . چشم سوم فراتر از احساسات است و می توان آن را نشانه ای بر به کمال رسیدن انسان دانست چون انسان را مجاب می کند تا ندیده ها را ببیند.

هنگامی چشم سوم فردی باز می شود، می تواند با روح صحبت کند و به درجه‌ای بالا از تفکر و تمرکز برسد.

۱- حرکت دادن انگشت دور محل چشم سوم : ابتدا انگشت اشاره خود را دور چشم سوم در خلاف جهت عقربه‌ های ساعت به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه حرکت دهید. سپس چشم‌ های خود را بسته و تصور کنید که در بین دو ابروی شما چشم دیگری هم وجود دارد. در همان خیال و تصور چشم سوم را تکان داده و پلک بزنید. این تمرین را هر روز به مدت یک هفته بدون وقفه انجام دهید. بعد از آن متوجه می ‌شوید که قادرید به طور واضح اجسام ماورائی را ببینید.

۲- اجتناب از مصرف زیاد شکر و لبنیات : برای اینکه بتوانید در باز شدن چشم سوم سرعت ایجاد کنید بهتر است از خوردن شکر و لبنیات تا حد ممکن پرهیزداشته باشید.

۳- تفکر زیاد و عمیق : هر گاه با دقت بیشتری به محیط اطراف و کائنات توجه کنید، می توانید باعث رشد و بازشدن چشم سوم شوید. هر فردی هنگامی ‌که به نعمت‌هایی که خدا به او داده (کائنات) توجه کند و به شناخت معرفت برسد کمک زیادی در این زمینه به خود خواهد کرد.

۴- خوردن میوه و سبزیجات : سعی کنید خود را عادت به خوردن گیاه و میوه های نیلی رنگ (یا آبی و بنفش) مثل بلوبری، بادمجان، کشمش سیاه، بلک ‌بری، آلو برقان و چغندر بکنید تا چاکرای ششم در شما تثبیت شود. علت انتخاب میوه هایی این رنگ به خاطر رنگ چاکرای چشم سوم است.

۵- در طبیعت قدم زدن و نشستن روی چمن در محیط باز و فکر کردن : با قدم زدن در طبیعت و دریافت انرژی مثبت از اطراف می توانید چاکرای چشم سوم را باز کنید.

۶- استفاده از بوی خوش در منزل : از بهترین روغن‌ها و عطرها می‌ توانید در این کار کمک بگیرید. حتی باعث پاک شدن سموم از بدن می شود. عطرهایی مثل صندل، گریپ فروت، بابونه رومی (آلمانی) ، جوز هندی می ‌تواند انرژی ‌های مثبت را به سمت شما به حرکت درآورده و باعث فعال شدن چشم سوم شما شود.

۷- گوش دادن به موسیقی : همان طور که برخی موسیقی ‌ها باعث آرامش و درمان می شوند، می ‌توانند در فعال کردن چشم سوم هم نقش بزرگی داشته باشند. شما می ‌توانید با گوش دادن به آهنگ های قدیمی یا مزموم کیهانی به تحریک و فعال شدن چشم سوم خود کمک کنید.

۸- استفاده از روش مراقبه EMDR (حساسیت‌زدایی با حرکت سریع چشم) : از این روش در قدیم برای درمان افسردگی و اضطراب و بی ‌خوابی کمک می ‌گرفتند ولی امروزه ثابت شده که برای بازکردن چشم سوم هم مفید می باشد. افرادی که به طور مدام اهل ورزش هستند به‌ راحتی می ‌توانند با کمک مراقبه به باز شدن چاکرا آجنا خود کمک کنند.

9- دور کردن اشیاء مزاحم: هر شیئی که باعث خیال‌ بافی و افکار منفی در شما می ‌شود از خود دور نگه دارید.

10- انجام فعالیت‌های هنری ظریف مثل رنگ ‌آمیزی و نقاشی

11- بکار بردن تکنیک تنفس ۴۷۸ :  در یک مکان ساکت و آرام بدون هیچ صدایی قرار بگیرید. به مدت ۴ ثانیه از بینی نفس کشیده و هوا را به درون ریه‌ ها بکشید. ۷ ثانیه هوا را درون ریه ‌ها حبس کنید. به مدت ۸ ثانیه هوا را از دهان به صورت بازدم خارج کنید. توجه داشته باشید که زبان شما باید در پشت دندان‌ هایتان قرار گیرد. با کنترل تنفس خود قادر خواهید بود، چشم سوم را واضح تر دیده و به کنترل آن مسلط شوید.

12- کمک گرفتن از رنگ نیلی، پوشیدن لباس‌های نیلی و بنفش یا پرطاووسی : همان ‌طور که می‌ دانیم حس ششم در بین دو ابرو و به رنگ نیلی است. برای این ‌که این حس را تقویت کنید بهتر است وسایل خانه، دیوارها، لباس و. . . را تا جایی که ممکن است با رنگ نیلی ست کنید. می ‌توانید در قسمت هایی از منزل خود سنگ ‌های درخشان و نیلی رنگ بگذارید یا از جواهراتی مانند دست‌ بند و گردن ‌بند آبی استفاده کنید یا با کمک کریستال‌ های کوارتز شفاف، یاقوت کبود، سنگ ماه باعث ایجاد ارتعاش مثبت شوید.

13- یوگا : از ورزش‌های کاربردی در تقویت و آزاد سازی انرژی‌های پنهان در بدن ورزش یوگا می باشد. شما با کمک یک سری حرکات ساده به صورت نرمش و کشش، تمرکز و تنفس باعث پاک شدن بدن و تقویت چشم سوم می شوید. از حرکات کاربردی که می‌ تواند باعث باز شدن چشم سوم از طریق یوگا شود را معرفی می ‌کنیم:

 • ایستادن و خم شدن به طرف جلو تا نصفه ( اوتان آسانای نیم پروانه)
 • قرار گرفتن در حالت سگی ولی صورت رو به پائین (آدهو موکها ساواناسانا)
 • ایستادن روی شانه (سالامبا ساروانگاسانا)
 • قرار گرفتن در حالت بچه (بالاسانا)
 • انجام حرکات قهرمان نشسته (ویراسانا)

علائم باز شدن چشم سوم

بعد از انجام تمرینات پاکسازی حتماً شما به دنبال نشانه‌هایی در خود هستید تا واقعیت این چاکرا را درک کنید. در زیر به معرفی چند مورد از آن می‌ پردازیم:

۱- احساس فشار و خستگی در بین دو ابرو

فردی که با تمرین و ممارست به مرحله‌ ای برسد که چشم سوم (چاکرای ششم) او درحال باز شدن باشد، حس خستگی و فشار در میان دو ابرو را خواهد داشت. البته در بعضی افراد این حس با احساس گرمای زیاد هم همراه می شود.

۲- تبدیل شدن به یک فرد دوراندیش

با فعال شدن چشم سوم، فرد می ‌تواند از اتفاقات آینده باخبر شده و قبل از این‌ که مشکلی پیش آید با قدرت دوراندیشی آن‌ها را به ‌خوبی تجزیه و تحلیل کرده و با کمک تجربیات خود درجهت رفع آن‌ها اقدام نماید.

۳- حساس شدن نسبت به نور

با کمک این حس قادر خواهید بود که نورها را بیشتر درک کنید و عمق آن‌ها را ببینید. رنگ ‌ها در نظر شما به صورت ستاره و مدور دیده می شود. گاهی اوقات نورهای پشت ابرها برای شما به ‌وضوح قابل مشاهده است.

۴- داشتن احساسی متفاوت و نیاز به تغییر

این چاکرا ها با تقویت می ‌توانند روی فکر و اندیشه شما هم اثر مثبت گذاشته و به وضوح تغییراتی به صورت یک ‌باره در رفتار و اخلاق شما پدیدار شود. مثلاً اگر شما فردی بودید که از یک غذا یا دیدن مکانی به وجد و ذوق می‌ آمدید، الان برایتان یک چیز عادی شده و لذتی نخواهد داشت. تا به امروز کسی نتوانسته علت این تغییرات در افراد را بفهمد، اما چیز واضح این است که روح انسان می ‌تواند عوض شود.

۵- به وجود آمدن سردرد

افرادی که برای اولین بار در این مرحله قرار می ‌گیرند به علت باز شدن چاکراها و قرار گرفتن فشار در بین دو ابرو به سردردهای شدیدی که تا حالا تجربه نکرده‌اند، دچار می شوند. ولی با مرور زمان این حالت از بین خواهد رفت. بهترین کار برای رفع این حالت قدم زدن در هوایی آزاد است.

۶- ذهن خوانی

شاید این مرحله برایتان عجیب و باورنکردنی به نظر بیاید ولی با تقویت چشم سوم می توانید ذهن افرادی که تا امروز فقط ظاهر آن‌ها را می ‌دیدید، بخوانید یا حتی قبل از پرسیدن سوال از شما، بفهمید فرد چه چیزی می‌ خواهد. دیدن باطن افراد گرچه برای خیلی‌ها جالب است ولی این را فراموش نکنید که قرار نیست با شناسایی آن‌ها، نقاب از چهره واقعی شان در هر جا بردارید.

پیشنهاد برای شما :  چگونه از فقر به ثروت میلیاردی برسیم ؟

۷- تغییر رژیم غذایی

شخص دارای چشم سوم حتی می تواند بفهمد غذایی که می‌ خورد مفید است یا نه؟ با این کارفرد به سلامت کامل جسم و ایجاد تغذیه سالم می رسد.

تمرینات مفید برای تقویت حس ششم

۱- تنفس : برای حل مشکلات و شفاف‌ سازی

۲- تراتاکا : تمرکز روی یک مثل شعله شمع

خطرات باز شدن چشم سوم

حتماً بعد از خواندن این مطالب با خود فکر می‌ کنید که زندگی چقدر بهتر می ‌شود وقتی شما به این مرتبه برسید. ولی فراموش نکنید که این کار برایتان خطرهایی هم به دنبال دارد و در برخی موارد حس پوچی و بی معنی بودن به انسان دست می‌ دهد و دچار مشکلات زیادی می شوید ، که قادر به تحمل آن نیستید. در زیر برخی از این خطرات را باهم مرور می ‌کنیم ولی بهترین توصیه این است که قبل از انجام کار به درستی آن مطمئن شوید.

۱- استفاده شدن انرژی چاکرای فوقانی بیش از اندازه

فردی که چاکرای ششم او باز می‌ شود انرژی زیادی از آن در قسمت بالای سر دریافت کرده و بقیه چاکراهای بدن بسته می شوند. همین امر باعث بروز مشکلاتی همچون میگرن، سردردهای شدید و سردرگمی است. پس به شما توصیه می ‌کنیم قبل از فعال کردن چشم سوم بقیه چاکراها را به ترتیب (از چاکراه اول تا هفتم) پاک ‌سازی کنید زیرا هرکدام از این چاکراهای اصلی باز شوند باعث بروز اتفاقات خوبی است.

۲- ایجاد ترس و دلهره

اگر به زور و با انجام ندادن تمرینات درست و به ‌موقع برای تقویت چشم سوم، باعث باز شدن آن شوید و دیگر چاکراهای بدن خود را توجه نکنید، فقط قادر خواهید بود ارواح تعیین ‌شده توسط کائنات را ببینید و دیگر فیلتر سالم و طبیعی برای دیدن ارواح و انرژی های بد در اختیار شما نیست پس باعث ترس و دلهره می ‌شود.

۳- عدم درک قدرت چشم سوم

قدرت موجود در چاکرای ششم به حدی زیاد و فراوان است که نمی ‌توان با دو چشم جسمی مقایسه کرد و حتی برای بیشتر ما قابل درک نیست. هنگامی ‌که چشم سوم شما تقویت شود قادر خواهید بود تصویرسازی و رؤیا پردازی کنید و صداهایی که قبلاً نمی شنیدید الان بشنوید.

۴- باعث کم ‌ارزش شدن فرد توسط خود

هنگامی چشم سوم شما باز می ‌شود دیگر جهان و اطراف خود را به طور واقعی خواهید دید و دیدگاهتان نسبت به قبل عوض می‌ شود. در این هنگام وقتی خود را بدون این چاکرا تصور کنید دیگر دنیا برایتان بی ‌ارزش می ‌شود.

۵- در صورت عدم تسلط، ایجاد شبه در فرد و بروز اطلاعات غلط

افرادی که به طور اصولی نتوانسته ‌اند به این موهبت الهی برسند به جای کمک شدن در مسیر درست، اطلاعات غلط در اختیار آن‌ها از محیط پیرامون می ‌رسد و فرد دچار ناامیدی می ‌شود.

۶- تخلیه شدن سریع انرژی

اگر راه درست کنترل کردن قدرت خود را پیدا نکنید و از راه صحیح از آن استفاده نشود، ارواح شرور برای تامین انرژی خود به روح شما مراجعه کرده و برای این ‌که انرژی خودشان را تامین کنند شما را خسته می‌ کنند.

۷- امکان شنیدن صدای بلند

افراد دارای چشم سوم در انتهای شب صداهایی بسیار بلند می ‌شنوند که ما افراد عادی قادر به شنیدن آن‌ها نیستیم. اگر فردی ظرفیت و گنجایش این چاکرا را در خود تقویت نکرده باشد همین صداها باعث آزار او خواهد شد.

۸- بروز مشکلات روحی

فرد دارای چشم سوم با توجه به میزان علم و آگاهی که از این راه بدست می آورد، اطلاعاتش بالا   می رود و در هنگام مراوده و هم ‌صحبتی با دیگران دچار مشکل خواهد شد و اطرافیان درهم صحبتی با او به علت وجود کشش ، انرژی زیادی  توسط آجنا می گیرد.

9- باز کردن با زور

خیلی از افراد باعجله می ‌خواهند چشم سوم خود را باز کرده و از آن استفاده کنند غافل از این ‌که ممکن است توسط انرژی‌ های منفی و حتی ارواح خبیث احاطه شوند. بعضی از ارواح خبیث باعث ضربه زدن به زندگی شما می ‌شوند و کاری می ‌کنند که به فردی دیوانه تبدیل شوید و به کارهای وحشتناک دست بزنید. لازم به ذکر است که این اتفاق زمانی می‌ افتد که فقط یکی از چاکراهای شما فعال شود. ولی اگر مرحله به مرحله پیش بروید از خطر دور خواهید بود و می‌ توانید آن را کنترل کنید.

10- وارد شدن فشار زیاد به فرد

از شایع ‌ترین مشکلاتی که ممکن است فرد دچار آن شود وارد شدن فشار و انرژی زیاد به بدن آن‌هاست که باعث سردردهای شدید در طول روز شده و زندگی او دچار سختی می ‌شود. حتی در بعضی دیگر ممکن است احساسات آن‌ها تغییر کرده و هیچ حسی به موضوعات نداشته باشم. مثل نوجوانی که علاقه‌ای به بودن در کنار دوستان هم‌ سن‌ وسال خود ندارد و فقط روزهایش را در تنهایی سپری کرده و از آن‌ها لذت می ‌برد. در موارد شدید تر این نوجوان از خانواده هم گریزان شده و علاقه به زندگی را از دست می ‌دهد.

11- عدم درک توانایی و پتانسیل چشم

شخصی که دارای چشم سوم است، می ‌تواند به حقیقت هستی دست پیدا کند و از باطن مردم خبردار شود. حتی چیزهایی که دیگران نمی‌ توانند ببینند را او به راحتی می ‌بیند. اگر این فرد از ظرفیت بالایی برخوردار نباشد، برایش خیلی خطرناک است.

12- درک اطلاعات به صورت اشتباه

اگر فرد روی چاکرای ششم خود کارکرده و تنها به فکر بازکردن چشم سوم باشد به مرور زمان اطلاعات غلط از پیرامون خود دریافت کرده و حس بی‌ لیاقتی به او دست خواهد داد. کسی که  می ‌خواهد در این راه موفق باشد باید تمرکزش را روی فعال کردن درست تمام چاکراها بگذارید تا با شهود، صداها و حتی ذهن خوانی اطلاعات درستی را بدست آورید.

13- تبدیل به یک منبع تغذیه برای ارواح خبیث

در مداری که چشم سوم به زور و بدون تلاش باز می ‌شود، انرژی ‌های منفی به سمت شخص روان شده و ارواح خبیث آن را به‌ عنوان یک منبع تغذیه برای خود استفاده می‌ کنند. در این صورت فشار زیادی روی فرد ایجاد و باعث آزار و اذیت او می ‌شود.

چشم سوم از نظر اسلام و در قرآن

برای فهمیدن حقیقت وجودی این موضوع، بهتر است از دین اسلام کمک بگیریم. در دین ما شیعیان اسلام از چشم سوم به چشم دل یا همان چشم معرفت یاد می شود. سخنان زیادی از بزرگان در این موضوع وجود دارد که آن‌ها را در ادامه بررسی می ‌کنیم.

۱- آیت‌الله آملی و حقیقت چشم سوم

آیت‌الله جوادی آملی موضوع چشم سوم را در کتاب حکمت عبادات خود این ‌گونه بیان می ‌کند:

” ملکوت به معنای باطن و سبحان در آن قرار گرفته (و سبحان الذی بیده ملکوت کل شی‌ء) و ملک به معنی ظاهر و در آن تبارک جای دارد (تبارک الذی بیده  الملک)

از حرف‌های ایشان این‌ گونه استنباط می ‌شود که ظاهر و باطن هر فردی بین ملک و ملکوت آن با هم فرق دارد و مردم را دعوت به سفر در باطن عالم می‌ کند و از آن‌ها می ‌خواهد تا خود را ارزان نفروشند. به اعتقاد آیت‌الله جوادی آملی هرگاه یک نفر به عالم ملکوت رسید دیگر دچار تردید نمی ‌شود و در مورد هیچ چیز دچار شک نخواهد شد. برای این‌ که به این مرتبه نائل شوید باید به حکمت عبادت رسید و با بدست آوردن یقین که از همه چیز با ارزش ‌تر است راه ملکوت را پیدا کرد. ولی نباید فراموش کنیم که تنها این لطف خدا شامل افراد خاصی است نه همه مردم.

۲- رابطه بین نماز و چشم سوم

نمی‌ دانم تا به‌ حال به این فکر کرده‌اید که چرا هر مسلمانی در شبانه‌ روز ۱۷ رکعت نماز بجای     می آورد و در هرکدام از این رکعت ها پیشانی خود را روی مهر می ‌گذارد؟ یکی از دلایل این کار به خاطر بازکردن چشم سوم و تحریک آن است. پس با توجه به این جمله:  “خواندن نماز، باعث معراج مؤمن و سجده یعنی بالا رفتن در عالم معنا”، یعنی نماز باعث اینکار می ‌شود.

پیشنهاد برای شما :  اندیشه های سازنده برای ثروتمند شدن

حضرت محمد (ص) می ‌فرماید: هر وقت خدا خیر یکی از بندهایش را بخواهد، چشم دل او را باز کرده تا چیزی که با چشم سر نمی ‌تواند ببیند با آن دیده شود.

۳- آیت‌الله بهجت و ارتباط با چشم سوم

آیت ‌الله بهجت از علمای مشهور و تراز اول کشور ما بود که به خاطر رفتار و اعمال خوبش در بین هم زبانزد شد. طبق روایات این بزرگوار دارای چشم برزخی بودند و می‌ توانستند به صورت پنهان یا آشکار از باطن افراد اطلاع داشته باشند.

در ویدیو زیر استاد رائفی پور درباره چشم برزخی یک جوان توضیح داده و به چشم برزخی آیت آلله بهجت اشاره می کند :

لایه‌ های سطح هاله در چشم سوم

محققین اعتقاد دارند که چشم سوم شکلی شبیه لوبیا دارد که می ‌تواند سیگنال‌ها و پالس‌های انرژی اطراف خود را جذب کند. به علت ارتباط این چاکرا با ذهن هر فرد، می‌ توان آن را به‌ صورت یک تصویر یا حس در مکان ماوراءالطبیعی مشاهده کرد.

انواع هاله‌ها در اطراف اجسام و افراد به شرح زیر است:

۱- لایه اتری

حالت میان انرژی و ماده
قرار گرفتن در محدوده ۵ تا ۶ سانتی ‌متری بدن
دارای خطوط باریک و درخشان با رنگ‌های آبی و سفید
مرتب در حال جابجایی
موجود در همه قسمت‌های بدن
ارتباط مستقیم با بعد فیزیکی هر فرد

۲-لایه عاطفی

پوشش همه احساسات
بدون ارتباط با بعد فیزیکی
دارای اشکال ابر مانند رنگی و لطیف در حال حرکت
محدوده قرارگیری آن ۵٫۲ تا ۵٫۷ سانتی ‌متر از بدن

۳- لایه ذهنی

ظریف تر از لایه عاطفی
بدون ارتباط با بعد فیزیکی
شروع این لایه از سر و گردن
قرار گرفتن در محدوده ۵٫۷ تا ۲۰ سانتی‌ متری بدن

۴- لایه اثیری

ارتباط با جهان دیگر
قرار گرفتن در محدوده 15 تا ۳۰ سانتی ‌متری بدن
فاقد ارتباط با بعد فیزیکی
دارای ارتباط با بعد روحانی فرد
بدون شکل مشخص

۵- لایه کلیشه‌ای اتری

دارای حالات فیزیکی مختلف
بدون شکل خاص و معلوم
قرار گرفتن در فاصله ۴۵ تا ۶۰ سانتی‌ متری بدن

۶- لایه آسمانی

عامل فعال شدن بعد معنوی انسان
قرار گرفتن در فاصله ۶۰ تا ۱۰۵ سانتی متری بدن
تشکیل شده از رنگ ‌های طلایی و نقره‌ای
وابستگی روشنی و تیرگی میزان هر رنگ طبق هر فرد

۷- لایه کلیشه‌ ای کتری کالبد علی

شامل هاله چشم سوم
دارای رنگ نقره‌ای و طلایی
قرار گرفتن در فاصله ۷۵ تا ۱۰۵ سانتی‌ متری بدن

چشم سوم شیطانی است ؟

ممکن است تشابه اسم چشم سوم و چشم جهان‌بین شما را به شک انداخته باشد که آیا چشم سوم نیز شیطانی است ؟ اول از همه لازم است درباره چشم جهان بین نیز به شما توضیحاتی را ارائه کنیم.

چشم جهان بین ( Eye of Providence ) همان تصویر چشم است که پرتو های نور از آن خارج شده و در یک مثلث قرار گرفته و قطعا شما آن را روی دلار آمریکا یا در محل های دیگر دیده اید . در طول تاریخ این نماد در مصر باستان با عنوان چشم حورس ( Eye of Horus ) نیز استفاده شده است.

این چشم همچنین توسط فراماسون ها استفاده می شود . از دیدگاه آنها این چشم نماد خداست که همیشه در حال نظارت جهان و امور آنهاست . نفوظ فراماسون ها در دولت آمریکا باعث استقرار این نماد روی دلار نیز شده است .

چشم جهان بین ارتباطی با چشم سوم یا چاکرا آجنا ندارد. اما توجه کنید که چشم سوم و تلاش برای باز کردن آن موجب دسترسی فرد به اطلاعاتی خواهد شد که در حالت معمول به آن دسترسی نداریم . ارتباط با موجودات دیگر که ممکن است شیطانی یا غیر شیطانی باشند توسط چشم سوم انجام می شود . بنابراین استفاده نادرست از چشم سوم و تلاش برای استفاده از چشم سوم به شیوه نادرست باعث ایجاد ارتباط با شیاطین نیز خواهد شد !

اگر تصور شما بر این است که ارتباط با شیاطین فقط توسط افرادی از فرقه شیطان پرستی با ظاهر های زشت و زننده که با عمل های مختلف خود را شبیه شیطان کرده اند انجام میشود در اشتباهید ! استفاده نادرست از مدیتیشن و چشم سوم نیز ممکن است مسیر ارتباط با شیاطین را فراهم کند .

با توجه به این موضوع اکیدا تذکر می دهیم که استفاده از چشم سوم ممکن است باعث تغییر مسیر شما از سمت خدا رفتن به سمت شیطان رفتن شود. به هیچ عنوان اقدام به انجام تمرین و مراقبه و دیگر راهکار هایی که ممکن است منابع غربی یا منابع نامعتبر ارائه کنند نکنید. ممکن است شما در تصور حرکت به سمت رسیدن به خدا باشید اما برعکس در نهایت به شیطان برسید.

چه قدر زمان میبرد تا چشم سوم باز شود

یک سوال مهم و سوء تفاهم مهم که بیشتر کاربران سایت موفقیت را درگیر کرده زمان باز شدن چشم سوم است. بسیاری از افراد تصور می کنند با یکی دو هفته ماساژ پیشانی و مدیتیشن های کوتاه می توانند چشم سوم خود را باز کنند . حتی بعضی از دوستان بعد از یک مدت کوتاه پیام ارسال می کنند که در ناحیه پیشانی احساس درد یا خارش می کنند .

دقت کنید که فرایند باز شدن چشم سوم بسیار پیچیده و سخت است . شما هرگز نمی توانید با یکی دو هفته تمرین و تمرکز و ماساژ چشم سوم خود را باز کنید . باز کردن چشم سوم ممکن است چند سال طول بکشد. همچنین دوستانی که بعد از یک مدت کوتاه در ناحیه پیشانی خود احساس خارش یا مور مور شدن شدن دارند دچار توهم باز شدن چشم سوم هستند . یعنی در حقیقت هیچ اتفاقی رخ نداده و فقط مداومت در ماساژ ناحیه چشم یا … باعث حساسیت پوست پیشانی شده است.

بستن چشم سوم

هنگامی ‌که در مسیر باز کردن چشم سوم می ‌افتید توجه داشته باشید که به‌ راحتی نمی‌ توان آن را بست و خلاص شد. اگر در اینترنت مطالبی برای این موضوع قرار دارد توجه کنید که روش‌ها نه ‌تنها به شما کمک نمی‌ کند بلکه وضع را بسیار بدتر هم خواهد کرد. پس قبل از فعال شدن این چاکرا به همه‌ چیز فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید. بسیاری از تبلیغات ارائه شده در سایت های مختلف درباره مزایای و فواید چشم سوم دروغ و کذب است و شما با ادامه مسیر باز کردن چشم سوم در نهایت به تاریکی خواهید رسید . تنها راه بستن چشم سوم کمک خواستن از خدا در نمازها و روزه است البته آن هم تا حدی تاثیر گذار است و کامل نمی‌ توان از آن رهایی یافت.

کتاب چشم سوم

برای دوستانی که علاقه دارند اطلاعات بیشتری درباره چشم سوم باز کردن چشم سوم داشته باشند چند جلد کتاب چشم سوم به صورت PDF رایگان قرار دادیم. لطفا کتاب ها را مطالعه کنید تا دانش بیشتری از چشم سوم ، فواید و کاربرد های چشم سوم و ضرر های چشم سوم به دست آورد .

کتاب متافیزیک و چشم سوم نوشته دکتر مطلب برازنده که با فرمت PDF در 56 صفحه و با حجم 500 کیلوبایت برای دانلود قرار گرفته است :

دانلود کتاب کتاب متافیزیک و چشم سوم

 

اگر سوال یا مطلبی برای گفتن دارید لطفا از طریق نظرات همین مطلب ارسال کنید

دقت فرمایید که نظرات درج شده در این پست توسط کاربران ارسال شده و ما هیچکدام از مطالب آن را تایید یا رد نمی کنیم
مراقب افراد دروغگو و سودجو باشید. لطفا بدون دانش کافی اقدام به انجام هیچ تمرین و عملی برای بازکردن چشم سوم نکنید

مقالات مشابه

54 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عصمت الله
  07/10/1398 23:51

  سلام!
  این مقاله فوق العاده جذاب بود ولی من سوال دارم باز کردن چشم ضرری ندارد ؟

  پاسخ
  • سلام و وقت شما بخیر
   متشکرم که مقاله رو مطالعه کردید .
   خیر در هیچ منبعی اعلام نشده که بار شدن چشم سوم باعث ضرر و آسیب به شخص باشه .
   اگر شما بعد از مدت طولانی تمرین و … بتونید حتی چشم سوم رو باز کنید ، اگر چیزی هم ببینید براتون وحشت آور نیست . چون شما در طول این زمان قدرت کنترل رو هم به دست آوردید .
   قبل از اقدام به باز کردن چشم سوم حتما باید از نظر تعادل روحی و آرامش روی خودتون کار کرده باشید .

   چشم سوم هم مثل خیلی چیزای دیگه میتونه جنبه مثبت و منفی داشته باشه . این شما هستید که تصمیم میگیرید چطوری ازش استفاده کنید .

   پاسخ
  • عرفان
   18/01/1399 00:16

   سلام ببخشی میخاستم بدونم ماساژ دادن بین ابرو یک بار در روز کافیه

   پاسخ
 • زینب
  19/10/1398 14:54

  چشم سوم من احساس میکنم نیمه فعاله چون ی بار تونستم لباس کسیو بدون اینکه ببینم حدس بزنم و درست در اومد و مثلا احساس میکنم روی بالش یا اشیاهای دیگه چهره وجود داره که میخنده یا اعصابانیه و احساس میکنم هر کاری که بخام رو میتونم انجام بدم و میتونم با نگاه کردن به بعضی افراد اونا رو ب کاری وادار کنم ک دلم میخاد ولی نمیتونم فکر کسی رو بخونم

  پاسخ
  • محمد مهدی
   25/12/1398 10:19

   سلام
   من یه تمریناتی واسه چشم سوم انجام میدم
   مدیتیشن
   فرکانس مخصوص
   تصویر سازی ذهنی
   الان که یه مدت انجام میدم
   وقتی چشامپ میبندم یه دایره بنفش میبینم
   میتونه نشونه از باز شدنش بازه
   بنظر شما تو چه مدتی میتونم بازش کنم

   پاسخ
   • سلام عزیزم
    زمان و دقت زیادی نیازه که بتونید چشم سوم خودتون رو فعال کنید ، برای هر کسی این فرق میکنه و حتی ممکنه اصلا موفق نشید
    این که دایره بنفش ببینید نشانه خاصی فکر نمیکنم باشه . با دقت به این موضوع فکر کنید و دقت کنید که دچار توهم باز شدن چشم سوم نشید .

    پاسخ
  • پریسا
   29/02/1399 14:35

   وای دقیقا منم ننیتونم فکر کسی رو بخونم. خیلی کم اتفاق میفته. یا حتی نمیتونم از راه دور با دوستم تله پاتی کنم که زنگم بزنه

   پاسخ
 • پارسا
  18/11/1398 21:05

  سلام
  خواستم ببینم قبل از اینکه اقدام به این کارکنم باید چه کارهایی رو انجام بدم که دچار مشکل نشم؟

  پاسخ
  • سلام عزیزم
   قبل از اینکه بخواید روی یکی از چاکرا ها تمرکز کنید باید همه چاکرا ها رو بشناسید و بتونید همه رو به تعادل برسونید .
   بعد با آموزش بیشتر و یادگیری اطلاعات دقیقتر میتونید روی چاکرای چشم سوم تمرکز کنید .
   بعضی از چاکرا ها کاملا امن هستن و هیچ ضرری ندارن بهتره اول اونها رو بتونید فعال کنید . چون چشم سوم در صورتی که به درستی باز نشه میتونه برای شما صدمه های جبران ناپذیری ایجاد کنه ، یا حداقل شما رو دچار توهم صدمه دیدن کنه .

   پاسخ
   • ابولفضل
    28/12/1398 01:10

    منظور از همه چاگرا ها چیه

    پاسخ
    • سلام دوست عزیزم
     چشم سوم فقط یکی از 7 چاکرای اصلی بدن هست . هر چاکرا در موقعیت مربوط به خودش در بدن قرار گرفته و هر کدوم مربوط به قدرت های خاصی در بدن میشه
     لطفا مقاله کاملی که درباره چاکرا ها در سایت موجود هست رو مطالعه کنید : چاکرا چیست ؟

     پاسخ
     • ابولفضل
      28/12/1398 22:57

      سلام چاگرا های فرعی چیا اند

     • چاکرا های فرعی در قسمت های دیگه بدن قرار گرفتن و مجموع انرژی که دریافت میکنن رو به چاکرای های اصلی منتقل میکنن
      برای مثال کف دست ، کف پا و پشت زانو از محل های چاکرا فرعی هست . خود دست 6 محل چاکرا داره . هر انگشت یکی و یک مورد هم کف دست .
      در آینده مقالات و آموزش های تصویری در این رابطه خواهیم داشت …

     • امین
      23/02/1399 15:31

      سلام میشه به من کمک کنین تا همه چاکراهام به خصوص چشم سوم رو فعال کنم چون واقعا بهش نیاز دارم و مشکلاتم رو برطرف میکنه ممنون میشم لطف کنین

 • پریسا
  03/12/1398 13:36

  من از چشم سومم استفاده میکنم و الان ۵ سال هست که باز کردم ولی واقعا دارم اذیت میشم و زندگی برام کاملا بی ارزش شده

  پاسخ
  • چطوری باز کردی؟

   پاسخ
  • میشع بگی چجوری تونستی باز کنی؟

   پاسخ
   • شمایی که بازش کردین یکم از تجربیاتتون رو بگین ما ازش استفاده کنیم .
    ممنون:)

    پاسخ
  • الان دقیقا میشه تجربیاتتونو بگین

   پاسخ
   • عباس
    19/02/1399 23:27

    سلام ممنون از راهنماییهاتون. میخواستم ببینم چطور میشه سردرد رو کنترل کرد و تا چه زمانی این سردرد با ماست؟ چون به خاطر همین سردرد بیخیال ادامه راه شدم.

    پاسخ
 • مطالب خیلی خوب بود یه راه خیلی خوب واسه باز کردن هم هست اینه که از قوه تخیل استفاده کرد یه فیلم رو نگاه کن اولشو ببند اخرشو حدس بزن

  پاسخ
 • آرمان
  23/12/1398 02:28

  من الان ۱هفتس که چشم سومم رو باز کردم و هر کاری که بخوام.میتونم انجام بدم ولی بعضی موقع چشامو میبندم یه چیزایی میبینم

  پاسخ
  • مارال
   06/01/1399 18:45

   چی مثلا

   پاسخ
   • سلام من خیلی علاقه دارم که چشم سومم رو باز کنم ولی شنیدم که خطراتی داره مثل مواجه شدن با چیز ها و موجوداتی که قبلاً ندیدم و ارتباط با ارواح راستش منو میترسونه بنظرتون بهتره بیخیالش شم؟
    میخوام اطلاعات بیشتری درباره با عوارضشون بدونم

    پاسخ
 • aria sami
  08/01/1399 22:14

  شما این مطالب رواز کجا میدونید؟؟؟

  پاسخ
 • amir3000
  09/01/1399 17:04

  باسلام و خسته نباشی،من بدون تمرین در زمانهای که خود هواسم به سمت بک نفر میرود و تمرکز میکند ۵ثانیه بعدش میبینم انگار گفته میشه ولی خیلی سریع از جلوی چشام رد میشه و زمانی که این تمرینهایی که گفتین انجام دادم سردرد زیادی به وجود میاد میخواستم بدانم این ایا حس ششم هست یا چشم سوم یا هردو یکی هستند؟؟؟؟
  راستی یکی از راه هایی که فهمیدم بعد از تمام تمرین ها و تمرکز ، مادون قرمز روی پیشانی اثر زیادی دارد.

  پاسخ
 • سلام من چند ماه پیش تلاش زیادی واسه بازکردن چشم سوم کردم. اما الان… نمیدونم چی بگم هم خوبه هم بد. همیشه ذهنم درگیر یه عالمه فکر عجیب غریبه. شبا یه عالمه خواب میبینم که صبح همشو یادمه. موقعی که ریلکس میکنم هم درد وسط پیشونی دارم. به نظرتون این همون چشم سومه؟

  پاسخ
 • یک محقق
  26/01/1399 00:52

  دوستان عزیز اینجوری فکر نکنید که اگه چشم سوم باز کنید همه کار میتونید انجام بدید اگه از زندگی الان خودتون راضی هستید دنبال باز کردن چشم سوم نباشید ولی اونایی که میخوان یه پله بالا برن و از پله عقل برن به پله عشق دنبال این باشید که چشم سوم خودتون رو فعال کنید اونم نه به تنهایی فقط با کمک یه استاد یا راهنما چون وقتی که چشم سوم باز میشه هر اون چیزی که به شما داده میشه که با اسم قدرت میشناسی از سمت یه قدرت منفی هست و این قدرت منفی الکی برای شما کار نمیکنه و امکان داره شمارو به محاق ببره اگه متوجه نباشی چشم سوم اگاهی شما رو بالا میبره نه این که مثلا افکار یه نفر دیگه رو بخونی یا مثلا تلفنی با یه نفر حرف میزنی ولی کاملا میبینی که مثلا چه اتفاقی داره اون محلی که اون طرف داره صحبت میکنه میفته این کارا یعنی شکستن قوانین و شکستن قوانین هم تاوان بسیار سنگینی داره که اصلا ارزش نداره درست که فکر کنید اگه قصد شما از باز کردن چشم سوم معرکه گیری جلب توجه دیگران و دلایل دیگه نباشه و بخواید فقط برای ارتقاء خودتون این کارو بکنید حتما به یه راهنمای اگاه احتیاج دارید که بتونه تا قبل از باز شدن چشم سوم شمارو از نظر شعوری اماده کنه چون شاید اگاهی به شما بده که شما توان و تحمل دونستن اونا نداشته باشید و مثل منصور حلاج اسرار الاهی رو بازگو کنید و مثل اون بزرگوار به شما بحتان ملحد شدن بزنن خود دانید
  گرفتم گوش عقل گفتم ای عقل
  برون رو کز تو وارستم من امروز
  بشوی ای عقل دست خویش از من
  که در مجنون بپیوستم من امروز

  پاسخ
 • سجاد
  14/02/1399 17:09

  سلام. من چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید 1_میخواستم بدونم اگه چشم سوم رو باز کنیم باهوش تر میشیم؟ مثلا ایکیو و ضریب هوشیمون بالاتر میره؟ ٢_اگه چشم سوم ما باز باشه میتونیم روی ذهن دیگران تاثیر بگذاریم؟ یعنی از طریق تلپاتی بهش بگیم که فلان کارو انجام بده یا نده؟ آخرین سوال اینه که ایا چشم سوم میتونه روی قانون جذب تاثیر بذاره؟ مثلا سرعت جذب یک چیز رو چند برابر کنه و ما زود تر به اون چیز برسیم؟
  ممنون میشم اگه به این 3 سوال من پاسخ بدید. خیلی ممنون. ??

  پاسخ
  • سلام عزیزم
   1. اگر چشم سوم رو باز کنید باهوشتر نمیشید ، هوش مربوط به چاکرای تاج سر هست و ارتباطی با چشم سوم نداره . اگر چشم سوم رو باز کنید فقط میتونید وقایعی که قراره اتفاق بیافته رو سریعتر متوجه بشید . یک چیزی مثل دلشوره که قبل از اتفاق بد دارید .
   2. خیر با چشم سوم نمیتونید روی دیگران تاثیر بزارید . فقط میتونید اتفاقات رو بهتر ببینید و درک بیشتری از محیط و انسان های اطرافتون داشته باشید .
   3.چشم سوم مستقیما ارتباطی با قانون جذب نداره ، اما اینکه کمک میکنه شما شرایط فعلی و موقعیت ها رو بهتر ببینید قطعا کمک میکنه که اشتباهات کمتری انجام بدید و سریعتر به خواسته های خودتون برسید . مثلا سریعتر متوجه افراد دروغگو میشید یا وقتی قراره یک سودی حاصل شما بشه قبلش یک جوری بهتون الهام میشه که الان بهتره روی فلان چیز سرمایه گذاری کنم یا بهتره الان فلان جنس که لازم داشتم رو بخرم .

   این چیزی هست که من میدونم و مطالعه کردم اما ممکنه کاملا درست نباشه .
   موفق باشید

   پاسخ
 • Aliakbar
  15/02/1399 07:37

  من همه چیز راجب چشم سوم میدونم
  ولی حقیقت تلخه و زود پاکش میکنن
  نمیدونم چرا نمیزارن ذهن مردم نصبت ب این موضوع باز بشه

  پاسخ
 • Aliakbar
  18/02/1399 08:43

  چشم سوم من کاملا بازه
  من میدونستم ک راه من درسترین راهه
  ن این راههایی ک توی پیج ها گذاشتن

  پاسخ
 • Aliakbar
  28/02/1399 20:18

  توضیحات منا پاک میکنن
  شما میتونید روحو از خودتون جدا کنید
  میتونید اینده رو ببینید
  میتونید ی انرژی خیلی قوی بخودتون بدید ک بدنتون هیچ وقت خستگی رو درک نکنه
  میتونید قدرت خیلی زیادی تو بدنتون ذخیره کنید
  ولی راهکارهای من پاک میشه نمیدونم چرا

  پاسخ
  • عزیزم شما مطالبی رو ذکر میکنید که بعضی از اونها توسط ما مورد قبول نیست .
   ناچار هستیم اون نظرات رو تایید نکنیم .
   اسم بردن از بعضی موجودات که وجودشون تایید شده نیست یا بعضی از روش هایی که به انسان صدمه میزنه واقعا درست نیست .

   باز کردن چشم سوم به همین راحتی نیست و عدم تعادل در چاکرا ها میتونه یا تلاش اشتباه برای باز کردن اونا قطعا میتونه مضر باشه

   پاسخ
  • نازنین
   20/08/1399 20:15

   خواهش میکنم یه بار دیگه بگید راهکارتون رو

   پاسخ
 • Aliakbar
  28/02/1399 20:19

  شما میتونید روحو از خودتون جدا کنید
  میتونید اینده رو ببینید
  میتونید ی انرژی خیلی قوی بخودتون بدید ک بدنتون هیچ وقت خستگی رو درک نکنه
  میتونید قدرت خیلی زیادی تو بدنتون ذخیره کنید
  ولی راهکارهای من پاک میشه نمیدونم چرا

  پاسخ
 • شیرین
  02/03/1399 13:01

  سلام من یه سوال داشتم مدتیه ذهنم مشغوله و جوابی براش پیدا نمیکنم گفتم شاید اینجا بتونم مطرح کنم و کسی بدونه یا برای اونم تجربه مشابهی پیش اومده باشه.
  راستش من مدتهاست هنگام خواب شب، لحظاتی هست که از خواب بیدار میشم و یه تایم خیلی کوتاه به محض باز کردن چشمم اشیایی میبینم که رو هوا در حال حرکتن بعد غیب میشن، کسی میدونه چرا این اتفاق برام میفته و دلیلش چیه؟ خیلی برام عجیبه و در موردش تا حالا با کسی صحبت نکردم.

  پاسخ
  • مریم
   15/08/1399 08:51

   سلام من چشم سومم پنچاه درصد باز هست و با اون چیزی شماها فکرش میکنید کاملا متفاوت و یک بار هم چشم سومم صد درصد باز شد و از ترسم ادامه ندارم چون صدای خنده های وحشتناک جن و موجودات عجیب که دیدم پشیمون شدم و ترسم از این بود که شاید به من آزار برسونن و گفتم شاید به یه حصار دورم نیاز داشته باشم باید از این موضوع مطمئن بشم بعد

   پاسخ
 • سلام.واقعا مطلب مفیدی بود.
  .میان بُر های زیادی وجود داره که بدتر آدمو گمراه میکنه.
  امیدوارم یا نیاید تو این راه یا اگه میاید از راه درستش بیاید.

  پاسخ
 • Black girl
  20/03/1399 07:20

  سلام و ممنون از مطلب خوبتون
  من ی سوال داشتم. من بجای اینکه وسط پیشونیم احساس درد بکنم بیشتر سر درد میگرفتم و در قسمتی از پشت سرم این احساس رو پیدا میکردم که مور مور بکنه .
  و اینکه برای باز کردن باید سن خاصی داشته باشیم و برای نوجوونی مثل من انجام دادنش امکان پذیره ؟

  پاسخ
 • نگگگگار
  26/03/1399 10:51

  سلام ببخشید
  من بعضی از موارد رو دارم
  تست هم انجام دادم و باز بود
  هر وقت به چشم سوم فکر میکنم پشت پاها یا نوک انگشتان مور مور میشه؟؟

  پاسخ
 • عبدی
  29/04/1399 18:05

  سلام مقوله چشم سوم بسیاربسیارپیچیده هست ونیازبه استادوراهنماداره اینکه زودتراززمان واقعی بخواهیم دنبال این مسایل باشیم به همه افراداطرافمون وحتی خودمون اسیب میز اول ازهمه بایدازخودمون بپرسیم به چه دردمامیخوره وایادونستن خیلی چیزهامهم هست یااینکه روندعادی زندگیمون روطی کنیم بهترهست؟اگرقراربه بازشدن چشم سوم بودخداکه برهمه چیزاگاه هست چراخودش اینکاروبرای ماانجام نداد؟ماانسانهاهرکدوم یه ظرفیتی داریم به فرض مثال بیشترازظرفیت یک لیوان داخلش اب بریزیم چه اتفاقی میوفته؟سرریزمیکنه.بیاین ازخودمون بپرسیم که چرادوست داریم این اتفاق بیوفته ایابه خاطرکنجکاوی هست یاهیجان ویاجلب نظردیگران …ویااینکه باهدف والاتری ب این موضوع نگاه میکنیم ؟اون زمان که باهدف والابخواهیمش بایدازفیلترهای خداوکاینات ردبشیم تاخدابه انسان عنایت کنه واینکه بخواهیم باانجام یک سری کارهاموفق به انجام اینکاربشیم به زورخواستیم واردقانون طبیعت بشیم

  پاسخ
 • اعظم
  02/08/1399 19:16

  من سالها پیش خیلی روی تمرکزم کارمیکردم والان که این مطالبتونو خوندم دیدم دقیقا من اون سالها بدون داشتن آگاهی تموم این کارهاروانجام دادم.یجای ساکت مینشستم وروی نفس کشیدنم تمرکز میکردم وباچشمای بسته نگاهم روازچشمای خودم به چشم سومم انتقال میدادم .هرروز این کارو به مدت زیادی انجام میدادم ومتاسفانه بعدش اتفاقای زیادی برام افتاد صداهایی رومیشنیدم بیشتر اواخرشب که کسی نمیشنید وبه حدی بلند بود که گوشمو میگرفتم وایناادامه داشت تااینکه کم کم شروع شد به دیدن چیزایی که کسی نمیدید.خیلی اذیت کننده بود برام ونسبت به ستی که داشتم خیلی وحشتناک.خونواده م هرکاری میکردن که خوب بشم نمیشد وانگار تموم انرژیم روبااین مسایل گرفته میشد.بعدازکلی زمان بادعاهای خیلی زیاد همه چی به حالت قبل برگشت واسم.

  پاسخ
 • طاها
  28/08/1399 02:36

  سلام
  من توضیحات شما را خواندم خیلی مفید وخوب بود
  ساما یک سوال چجوری چشم سوم به زور باز می شود
  که می گویند خطر ناک است

  پاسخ
 • مجتبی
  03/09/1399 20:28

  سلام من مدتی هست درگیر باز کردن چشم سوم هستم ولی هر کاری میکنم نمیشه یا تمرکز ندارم فقط احساس میکنم سرم سوت میکشه لطفا راهنمایی کنی

  پاسخ
  • سلام
   بارکردن چشم سوم یک فرایند ساده و در مدت کوتاه نیست. اولا باید منابع کافی و اصلی برای اینکار داشته باشید و دوما زمان زیادی لازم داره تا نتیجه بده
   با یک هفته تمرین و ماساژ و … به نتیجه نمیرسید. من خودم دنبال بار کردنش نبودم که به شما اطلاعات بدم اما سعی میکنم اگر کتاب و اطلاعات دقیقی به دست بیارم اینجا به اشتراک بزارم
   در نهایت بهتره بدون دانش کافی دست به هیچ کاری نزنید . تلاش بیخود برای همچین چیزی فقط باعث ضرر روحی و روانی میشه

   پاسخ
 • محمد رضا
  15/10/1399 01:30

  ببخشید اگه میشه جواب سئوال من را بدید خیلی دنبال این جواب بودم بنده پسری ۱۲ ساله هستم ایا باز کردن چشم سوم برام خطر ناک نیست؟؟

  پاسخ
  • سلام
   باز کردن چشم سوم برای همه خطرناکه
   لطفا به دنبال چیزی که اطلاعات کافی ازش ندارید و به دردتون هم نمیخوره نرید.

   پاسخ
 • اریا
  20/11/1399 15:10

  سلام من به صورت ناخواسته چشم سوم و چشم برزخی ام باز شده والبته روی چاکراه های دیگم کار کردم ولی وجود نیروهای شیطانی محیط اذیتم می کنه نه اینکه بترسم ولی حس بدی بهم میده و تا خدودی بلدم دورشون کنم ولی انگار از انرژی بدنم تو ناحیه پا و سر تغذیه می کنن و نمیتونم کاری کنم که این اتصال واسه انرژی بدن رو انجام ندن چطور میتونم ازتون راهنمایی بگیرم ممنون میشم اطلاع بدین

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست