1. سایت موفقیت
 2. کتاب دیجیتال
 3. کتاب صوتی سطل شما چقدر پر است – تام راث و دانلد او.کلیفتون

کتاب صوتی سطل شما چقدر پر است – تام راث و دانلد او.کلیفتون

نویسنده کتابتام راث و دانلد ا.کلیفتون
نوع کتابکتاب دیجیتال
کیفیت کتاب128kbit ( خوب )
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه1
حجم کل60 مگابایت

دانلود رایگان کتاب صوتی سطل شما چقدر پر است

تام راث (Tom Rath) ملقب به پدربزرگ علم روانشناسی مثبت در سال 2002، به همراه دونالد او. کلیفتون (Donald O. Clifton) در سال 2004 کتاب سطل شما چقدر پر (How Full Is Your Bucket) است  به رشته تحریر در آوردند. دونالد او کلیفتون هنگامیکه متوجه شد که سرطان وخیمی دارد تصمیم گرفت به همراه نوه اش تام راث این کتاب را تالیف نماید. تالیف این کتاب به افراد زیادی کمک کرده است، افرادی که در کسب و کار خود شکست خورده اند، افرادی که روابط زناشویی متزلزلی داشته اند، افرادی که شغل در خور توجهی نداشتند و… افرادی که از آموزه های این کتاب استفاده کرده اند توانسته اند به موفقت های زیادی دست یابند.

خلاصه کتاب صوتی سطل شما چقدر پر است

وقتی از کتاب سطل شما چقدر پر است استفاده می کنیم پی به این حقیقت می بریم که چگونه وجود یک نگرش صحیح یکی از مهمترین ارکان در موفقیت انسان بشمار می رود. هر یک از ما دارای یک سطل نامرئی هستیم که این سطل توسط اعمال و گفتار سایر افرادی که در زندگی با ما در رابطه هستند بطور مستمر در حال پر و خالی شدن می باشد. وقتی سطل وجودی ما پر است ما احساس خوبی داریم اما وقتی که خالی می شود حال ما بسیار بد است. جالب است بدانید هر کدام از ما نیز دارای یک ملاقه ی نامرئی نیز هستیم که برای دیگران مورد استفاده قرار می دهیم. هنگامیکه به دیگران حرفهای خوب و مثبت می زنیم در حال پر کردن سطل دیگران هستیم که این حرف خوب منجر به ایجاد حس خوب در خود ما نیز می شود در نتیجه سطل ما نیز پر می شود، عکس این قضیه نیز صادق است.

هنگامیکه با گفتارمان حس منفی را در فرد دیگری ایجاد می کنیم بطور همزمان در حال خالی کردن سطل خود و سطل دیگران نیز هستیم.یک فنجان پر را در نظر بگیرید. پر بودن سطل ما به ما، نگرشی مثبت و قدرت تازه ای عطا می کند و هر قطره ای که به این سطل می ریزیم ما را خوشبین تر و قدرتمندتر می سازد. اما یک سطل خالی ذهنیت ما را مسموم کرده، انرژی ما را می کاهد و اراده ما نیز تحت شعاع قرار می دهد . در نتیجه هر موقع کسی سطل ما را خالی کند آسیب می بینیم. این ما هستیم که باید راجع به خالی کردن یا پر کردن سطل دیگران تفکر کنیم. چرا که این تصمیم بزرگی است چون تاثیر بسزایی بر روابط و میزان کارآمدی، شادی، سلامتی، آرامش ما می گذارد.

متن پشت جلد کتاب سطل شما چقدر پر است

تصور کنید یک سال پس از آن که کار پر کردن روزانه سطل را شروع کردید دنیای شما به چه شکلی خواهد بود. ما فکر می کنیم که تغییرات زیر در آن رخ داده باشد:

 • محیط کار شما بسیار موفق تر و شادتر خواهد بود.
 • شما دوستان بیشتری خواهید داشت.
 • همکاران و مشتریان شما متعهدتر و راضی تر خواهند بود.
 • ازدواج شما محکم تر خواهد بود.
 • شما از روابط نزدیک تر با خانواده و دوستانتان لذت خواهید برد.
 • سالم تر و خوشحال تر خواهید بود و امید می رود که عمر طولانی تری داشته باشید.شواهد علمی و افسانه ای فراوانی وجود دارند که اهمیت پر کردن سطل را در زندگی ما نشان می دهند. هر لحظه را برای افزایش احساسات مثبت در اطراف خود غنیمت بشمارید.

نظر تام راث راجع به کتاب سطل شما چقدر پر است

در اوایل دهه 1950 پدربزرگ من دانلد او کلیفتون مسئله مهمی را بررسی کرد. تا آن زمان مبنای روانشناسی حول این محور می چرخید که چه چیزی در انسان ها نا درست است اما او به این نتیجه رسید که بهتر است موضوع تغییر کند و تبدیل به این شود که چه چیزی در انسان ها درست است. به این ترتیب دانلد و همکارانش میلیون ها مصاحبه بجای تمرکز بر نکته های منفی تمرکز بر نکته های مثبت در زندگی انسان ها انجام دادند. در ابتدای این تحقیقات بود که دانلد به این نتیجه رسید که زندگی ما بر اساس کنش و واکنش با دیگران شکل می گیرد و هر کنش و واکنشی خواه کوچک یا بزرگ برای انسان دارای اهمیت است.

گاه این کنش واکنش ها مثبت، گاه منفی و خنثی نیز می باشند. اگر چه ما گاها این کنش واکنش ها را بی اهمیت تلقی می کنیم اما به تدریج روی هم انباشته شده در زندگی ما نقش آفرینی می کنند. در طی این تحقیقات روانشناسی مثبت ظهور کرد و تمرکز آن بر این بود که چه چیزی در انسان ها درست است. سرانجام دانلد تصمیم گرفت که تحقیقات خود را در قالب کتاب سطل شما چقدر پر است به رشته تحریر درآورد. نظریه دانلد که بر اساس یک استعاره ساده از یک سطل و ملاقه بود، معانی بسیاری ژرفی را به مخاطب خود القا کرد. دانلد با کتاب هایی که نوشت و خدماتی که ارائه داد زندگی میلیونها نفر را تحت تاثیر قرار داد. او به انسان ها آموزش داد که بر آنچه که درست است تمرکز کنند و قدرت پر بودن سطل خود را کشف کنند.

 تام راث نویسنده کتاب سطل شما چقدر پر است

تام راث (Tom Rath) مشاور تجاری و نویسنده ای آمریکایی که در سال 1975 در شهر لینکولن در نبراسکا چشم به جهان گشود. وی مدرک کارشناسی روانشناسی خود را از دانشگاه میشیگان و مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی خود را نیز از دانشگاه پنسیلوینا گرفت.

دانلد او.کلیفتون نویسنده کتاب سطل شما چقدر پر است

دانلد کلیفتون (Donald O. Clifton) روانشناس، متولد 5 فوریه 1924 در ایالت متحده بود. او استاد رواشناسی تربیتی در دانشگاه نبراسکا در نیلکون بود. کلیفتون ملقب به پدربزرگ روانشناسی مثبت که سرانجام وی در 14 سپتامبر 2004 از دنیا رفت.

فهرست کتاب صوتی سطل شما چقدر پر است

 • ارزیابی علل گرایش به منفی نگری
 • بررسی تاثیر مثبت نگری در بهره وری
 • تاثیر مثبت نگری و منفی نگری در طول عمر انسان
 • تبیین کامل نظریه سطل و ملاقه
 • آموزش نحوه بکارگیری نظریه سطل و ملاقه در محیط کار و منزل
 • تدابیر عالی برای بالا بردن احساسات مثبت
این فایل به درخواست کاربران و با ارسال آنها در سایت قرار گرفته است و تولید کننده آن موفقیت 98 نیست ! لطفا در صورتی که شما صاحب امتیاز آن هستید و از انتشار آن در اینجا رضایت ندارید درخواست حذف ثبت نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب صوتی سطل شما چقدر پر است – تام راث و دانلد او.کلیفتون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *