درمان میدان فکری ( TFT )

مربی

کوین ترودو

نوع محتوا

تصویری

کیفیت محتوا

720p ( خوب )

تعداد قسمت

1

مدت زمان

1 ساعت و 21 دقیقه

زبان محتوا

زیرنویس فارسی

فرمت فایل

MP4

حجم کل

358 مگابایت

دسترسی فقط برای کاربران ویژه سایت است

فقط کاربران ویژه سایت اجازه دانلود این محتوا را دارند ، لطفا حساب کاربری ویژه خریداری کرده یا وارد حساب کاربری خود شوید

خرید محصول

این محتوا فقط برای کاربران ویژه سایت در دسترس است . برای شما نیز به صرفه تر است اگر اشتراک ویژه تهیه کرده و این محتوا را دانلود نمایید .
در صورتی که مایل به خرید این محصول به صورت تک هستید لطفا با مدیریت سایت ارتباط برقرار نمایید .

دریافت اشتراک ویژه

با دریافت اشتراک کاربری ویژه می توانید به کل محتوای ویژه سایت دسترسی داشته باشید و آنها را به صورت کامل نامحدود دانلود نمایید .

ورود به حساب کاربری

اگر از قبل کاربر سایت ما هستید به نظر میرسد که به حساب کاربری خود وارد نشدید ، لطفا برای دانلود به حساب کاربری خود وارد شوید .

درمان میدان فکری ( TFT ) – کوین ترودو

درمان میدان فکری یا تی اف تی

درمان میدان فکری یا Thought Field Therapy که به اختصار TFT خوانده می شود یکی از روش های انرژیکی روان درمانی است که می تواند علائم اختلالات روانی مختلف را توسط کنترل جریان انرژی در بدن کاهش دهد. این روش درمانی از باورهای مربوط به وجود لایه ها و هاله انرژی و مسیرهای انرژیکی در بدن و با در کنار هم قرارگیری آن با علم روان شناسی و روان درمانی توسط یک دکتر روان شناس آمریکایی به نام راجر کالاهان ( Roger Callahan ) ابداع شده و او توسعه دهنده روش درمانی تی اف تی می باشد.

تی اف تی یا درمان میدان فکری بر این اساس است که بدن ما دارای یک میدان انرژی پایدار است و هر گونه نامتعادلی در این سیستم می تواند باعث بروز بیماری های فیزیکی و روانی شود. این نامتعادلی ها را می توان توسط ضربه زدن به نقاط انرژیکی خاصی در بدن توسط انگشت برطرف کرد. البته باید دقت داشت که ترتیب خاصی نیز برای ضربه زدن به این نقاط انرژی وجود دارد که در نهایت باعث می شود تا سلامتی فرد دوباره بازگردد. طبق بررسی های علمی این روش درمانی باعث بهبودی سریع و ماندگار در درمان برخی اختلالات روانی مانند فوبیاها، اضطراب، افسردگی و اعتیاد می شود.

این روش روان درمانی که برگرفته از روان درمانی مدرن و سنت های شرقی کشورهایی مانند چین و روش های فشار درمانی و طب سوزنی است ، تاکید دارد که جریان انرژی حیاتی در بدن از مسیرهای خاصی عبور می کند و اگر در این مسیرها گرفتگی و بلاک ایجاد شود بیماری های مختلف پدید می آید. این مسیرهای انرژی یا meridian هر کدام مربوط به ارگان های داخلی بدن و از آنجا به سمت نقاط خاصی از سطح پوست است. وقتی به این نقاط فشار می آید و یا سوزن وارد می شود بلاک های انرژی پاک شده و مسیر عادی انرژی برقرار می شود و در نتیجه، سلامتی حاصل می شود. همین اصول را دکتر راجر کالاهان برای درمان اختلالات روانی استفاده کرده است و روش درمانی میدان فکری را ایجاد کرده است.

درمان تی اف تی از کجا شروع شد ؟

در سال ۱۹۸۰، دکتر راجر کالاهان توانست با روش ضربه با انگشت، یک خانم که دچار فوبیای آب شده بود را درمان کند. این خانم با روش های دیگر روان درمانی بهبودی زیادی پیدا نکرده بود. کالاهان نیز با اطلاع از کینزیولوژی، روش جایگزین دیگری را امتحان کرد. او فهمیده بود که ترس این خانم به صورت احساس بد در محل شکم او حس می شود پس کالاهان تصمیم گرفت به نقطه فشاردرمانی مربوط به مسیرهای انرژی معده که در زیر چشم واقع است ضربه بزند. این خانم به طور ناگهانی بهبود پیدا کرد و فوبیای او نسبت به آب از بین رفت. از آن پس کالاهان شروع کرد به بررسی رابطه بین نقاط فشاردرمانی و اختلالات روانی. در طول بیش از دو دهه، کالاهان سیستم درمانی خود را توسعه داد و به هزاران نفر نیز آموزش داد.

پیشنهاد برای شما :  رویاهای بزرگ داشته باشید - کوین ترودو

مطالعات مختلف نشان داده است که این روش درمانی می تواند بازه های زیادی از مشکلات روانی را حل کند مانند:

 • اضطراب
 • استرس
 • ترس
 • انواع فوبیا مثل فوبیای پرواز و صحبت کردن در جمع
 • طرد شدگی
 • افسردگی
 • خشم
 • احساس گناه
 • مشکلات عشقی
 • خاطرات مورد سوء استفاده گرفتن در کودکی
 • ترومای تجاوز
 • سایر تروماها
 • اعتیاد
 • مشکلات مربوط به خوردن
 • مشکل در انجام برخی کارها

البته روش درمان میدان فکری برای کاهش دردها و مشکلات فیزیکی نیز کاربرد دارد.

کوین ترودو آموزش درمان میدان فکری را ارائه می کند

در این ویدیو کوین ترودو در کنار دکتر راجر کالاهان به صورت کامل درباره تی اف تی صحبت می کند و روش صحیح استفاده از آن را آموزش می دهد . همچنین ویدیو های واقعی از اثر این نوع درمان بر بیماری های مختلف نمایش داده می شود .

پس از مشاهده این آموزش شما خواهید دانست که تی اف تی یا درمان میدان فکری دقیقا چیست ، چطور می توانید از آن به صورت صحیح استفاده کنید و همچنین خواهید دانست که چرا ضربه های آرام روی نقاط حساسی از پوست می تواند این قدر تاثیر قدرتمند روی آرامش شما داشته باشد .

کوین ترودو
بدون دیدگاه

مطالب مشابه

سطح 3 کوین ترودو
دسترسی با خرید یا اشتراک ویژه

همین حالا حس خوبی داشته باشید

کوین ترودوزیرنویس فارسی
تصویری4 فایل
تکنیک های پیشرفته قانون جذب
دسترسی با خرید یا اشتراک ویژه

تکنیک های پیشرفته قانون جذب

کوین ترودوزیرنویس فارسی
تصویری4 فایل
رویاهای بزرگ داشته باشید
دسترسی با خرید یا اشتراک ویژه

بزرگ رویاپردازی کنید

کوین ترودوزیرنویس فارسی
تصویری2 فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست