1. سایت موفقیت
 2. کتاب دیجیتال
 3. کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت – دیپاک چوپرا

کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت – دیپاک چوپرا

نویسنده کتابدیپاک چوپرا
نوع کتابکتاب صوتی
کیفیت کتاب128kbit ( خوب )
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه1
حجم کل55 مگابایت

دانلود رایگان کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت

کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت (The Seven Spiritual Laws of Success) نوشته دیپاک چوپرا (Deepak Chopra) در سال 1994 می باشد. از نظر دیپاک چوپرا موفقیت یعنی بدون تکاپو تمام آرزوهایتان با سهولت براورده شوند. اغلب افراد راجع به ثروت و فراوانی اینگونه می اندیشند که کسب ثروت مستلزم تلاش و به بهای آسیب زدن به دیگران است. حال ما باید دیدگاه و نگرش خود را راجع به ثروت تغییر دهیم و دیدگاه معنوی تری راجع به آن داشته باشیم که به معنای جریان فراوان همه موهبت های نیکو است. ما باید با طبیعت در هماهنگی باشیم و سبک بال باشیم و همواره در حال لذت بردن و شادی کردن.

موفقیت جنبه های بسیار دارد که ثروت مادی فقط یکی از آنها است. به اعتقاد دیپاک چوپرا موفقیت یک سفر است نه مقصد. موفقیت جنبه های مختلفی دارد همانند: تندرستی و نیرو، انرژی و شور و شوق، زندگی و روابط موفقیت آمیز، آزادی، ثبات عاطفی و روانی و احساس آزادی و آرامش ذهن. اما اگر ما نتوانیم بذر اولوهیت را در قلب خود پرورش دهیم موفق نخواهیم بود. ما باید در هر مکانی که می رویم، در هر چه می بینیم به عبارتی در هر تجربه، الوهیت را درک کنیم، گاه در لبخند یک کودک، زیبایی یک گل، بارش باران و … اگر ما بصورت مستمر تجلی معجزه آسای الوهیت را تجربه کنیم به معنای واقعی موفق خواهیم بود.

منشا همه افرینش الوهیت است. فرایند خلقت یعنی الوهیت در حرکت یا ذهن و موضوع، خلقت عالم مادی است که شامل جسم مادی نیز می شود. این 3 جز تشکیل دهنده ی واقعیت، جان و ذهن و جسم یا نظاره گر و فراینده نظاره و نظاره شده یکی و یکسان هستند. هرگاه این قوانین را دریابیم و در زندگی بکار ببندیم هر چه بخواهیم می تواند خلق شود زیرا همان قوانینی که طبیعت برای خلقت یک جنگل یا یک کهکشان یا جسم انسانی و … بکار می برد می تواند موجب برآورده شدن ژرف ترین آرزوهایمان نیز شود.

بخشی از کتاب هفت قانون معنوی موفقیت از دیپاک چوپرا

 • عهد میبندم که امروز عدم دلبستگی را بکار بندم، به خود و اطرافیانم این آزادی را خواهم داد که همان گونه که هستند باشند. عقیده ام را در هیچ موردی به دیگران تحمیل نخواهم کرد.
 • امروز عدم یقین را بصورت بخشی بنیادی از زندگی ام بکار خواهم گرفت. به دلیل اشتیاقم برای پذیرش عدم یقین، راه حل ها خود به خود از دل مشکل، از دل آشفتگی و بی نظمی و اغتشاش بر می خیزند و پایدار می شوند. هر چه امروز نا مطمئن تر بنظر برسند احساس امنیت بیشتری خواهم کرد زیرا عدم یقین راه من بسوی آزادی است. از طریق حکمت عدم یقین راه خود را خواهم یافت.
 • از استعدادهای یکتای خود فهرستی تهیه خواهم کرد، انگاه همه آنچه را که دوست دارم انجام خواهم داد و به هنگام بیان و کاربرد استعدادهای بی همتایم در راه خدمت به بشریت، گذشت زمان را از یاد خواهم برد و در زندگی خود و دیگران فراوانی بوجود خواهم آورد.
 • فهرست آرزوهایم را رها خواهم کرد و به زهدان آفرینش خواهم سپرد. یقین دارم هنگامیکه چنین بنظر می رسد که امور به راه خود نمی روند دلیلی دارد و مشیت کیهانی برایم طرح های عظیم تر از آنچه تصورش را می کردم در نظر گرفته است.
 • پذیرش را تمرین خواهم کرد و زین پس هر چه برایم پیش بیاید را می پذیرم.

خلاصه کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

 1. قانون توانایی مطلق: این قانون مبتنی بر این واقعیت است که ما در جوهر آگاهی مطلقیم. برای هر فردی این الزام وجود دارد که در طول روز مدتی را برای خود خلوت کند و تمرکز کند. می توانید به مکان های زیبا بروید، سفر کنید، نظاره گر طلوع خورشید باشید. از گل ها مراقبت کنید و…باید هر روز که از خواب بیدار می شوید این جمله را تکرار کنید که هر اتفاقی در زندگی من رخ می دهد آن را قضاوت نمی کنم.
 2. قانون بخشایش: هر چه بیشتر بببخشید بیشتر دریافت می کنید که مهمترین چیز، نیت بخشیدن است. نیت باید استوار بر شادمانی بخشنده و دریافت کننده باشد. ما باید این تعهد را در خود ایجاد کنیم که هرروز که از خانه بیرون می رویم هدیه ای به طرف مقابلمان بدهیم. این هدیه می تواند شادی، عشق، مهربانی و… باشد.
 3. قانون کارما یا علت و معلول: کارما هم عمل است وهم نتیجه آن عمل. هم علت است و هم معلول. همه ما این را شنیده ایم که هر چه بکاریم آن را برداشت می کنیم. اگر بخواهیم در زندگی شادمانی برداشت کنیم باید بذر شادمانی بکاریم. با درک این قانون ما باید به این موضع فکر کنیم که آیا رفتار و گفته هایمان برای دیگران شادی، آرامش، عشق و… به همراه دارد یا خیر.
 4. قانون کمترین تلاش: به طبیعت نگاه کنید. همانطور که خورشید نور افشانی می کند، پرنده ها آواز سر می دهند و… طبیعت انسان ها این است که به راحتی به خواسته های خود برسند بدون کمترین تلاش. به اعتقاد چوپرا اگر بطور پیوسته با جهان در جدل باشیم و هماهنگ نباشیم نمی توانیم از مواهب آن استفاده کنیم. بنابراین باید در بدترین لحظات زندگی باید به خود بگوییم این همان چیزی است که باید باشد.
 5. قانون قصد و آرزو: هر آرزویی که ما داریم توانایی محقق کردن آن را نیز داریم. این قانون پیچیده ترین و مهمترین قانون چوپرا است.
 6. قانون عدم دلبستگی: برای رسیدن به خواسته های خود باید رها باشید و به آنها وابسته نباشید و این رها بودن یعنی اعتماد به فرآیند خلقت و باور داشتن به اینکه خواسته شما در حال محقق شدن است.
 7. قانون دارما یا غایت حیات: طبق این قانون همه ما برای هدفی در قالب جسمانی خلق شده ایم. همه ما دارای استعدادیم و به شیوه ای خاص آنها را شکوفا می کنیم. کاری هست که ما می توانیم بهتر از بقیه انجام دهیم و وقتی آنها را شکوفا کنیم و در راستای شکوفا کردن آنها اقدام می کنیم فراوانی به سمت ما می آید.

دیپاک چوپرا هر روز هفته را به یکی از قوانین مطرح شده در این کتاب اختصاص داده است که به شرح زیر است:

 1. شنبه: قانون دارما یا غایت حیات
 2. یکشنبه: قانون توانایی مطلق
 3. دوشنبه: قانون بخشایش
 4. سه شنبه: قانون کارما یا علت و معلول
 5. چهارشنه: قانون کمترین تلاش
 6. پنج شنبه: قانون قصد و آرزو
 7. جمعه: قانون عدم دلبستگی

دیپاک چوپرا نویسنده کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

دیپاک چوپرا یک نویسنده و پزشک هندی – آمریکایی است که در 22 اکتبر سال 1946 در شهر دهلی نو در هندوستان متولد شد. او یکی از برجسته ترین نویسندگان حوزه موفقیت است. همچنین او را یکی از بنیانگذارن درمانگری معنوی نیز خطاب کرده اند. دیپاک کتاب هایی مانند: اکسیر، جاده عشق، چگونه خدا را بشناسیم و … را به رشته تحریر درآورده است.

فهرست کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت

 1. مقدمه
 2. قانون توانایی مطلق
 3. قانون بخشایش
 4. قانون کارما یا علت و معلول
 5. قانون کمترین تلاش
 6. قانون قصد و آرزو
 7. قانون عدم دلبستگی
 8. قانون دارما یا غایت حیات
 9. چکیده
این فایل به درخواست کاربران و با ارسال آنها در سایت قرار گرفته است و تولید کننده آن موفقیت 98 نیست ! لطفا در صورتی که شما صاحب امتیاز آن هستید و از انتشار آن در اینجا رضایت ندارید درخواست حذف ثبت نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب صوتی هفت قانون معنوی موفقیت – دیپاک چوپرا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *