لس براون

زندگینامه لس براون
نام به فارسی لس براون
نام به انگلیسی Les Brown
تاریخ تولد 17 سپتامبر 1945
تاریخ فوت نامشخص
محل زندگی آمریکا
همسر ندارد
شغل سخنران انگیزشی
ثروت نامشخص

لس براون کیست ؟

لس براون ( Les Brown ) یکی از افرادی است که با سخنان انگیزشی خود عده بسیاری را به زندگی خوب و عالی بازگردانده است. لس براون، سیاستمدار سابق و همچنین مجری تلویزیون است که امروزه به عنوان یکی از 5 سخنرانان برتر در جهان شناخته می شود. لس براون در واقع به عنوان یکی از اعضای مجریان اوهایو هاوس نیز شناخته شده است. او به تمامی افرادی که به دنبال رویاهای خود هستند می گوید که تمامی رویاهای آن ها شدنی است. افرادی که میخواهند به خواسته های خود برسند پیش از هرچیز باید به دنبال راه حل باشند و بر روی مشکل تمرکز نکنند. لس براون در یک مصاحبه تلویزیونی اینطور اظهار کرده است که هر فردی دارای یک قدرت عظیم است که به او کمک می کند که به خواسته های خود برسد.

کودکی لس براون

لس براون در واقع در طی دوران هایی که به عنوان یک سخنران انگیزشی شروع به کار کرده است، از کودکی خود بسیار سخن گفته است. لس براون به عنوان برادر دوقلوی خود وزلی در 17 سپتامبر ماه سال 1945 به دنیا آمد. مادر او اما سه هفته بعد از اینکه نوزادان او به دنیا آمدن آن ها را برای فرزندخواندگی در لیست قرار داد.

زمانی که تنها 6 هفته داشتند، یک زن مجرد 38 ساله که زنی مهربان بود و در یک کافی شاپ کار می کرد و ممی براون نام داشت آن ها را به فرزندخواندگی قبول کرد. لس براون اما گفته می شد که کند ذهن است. او همراه با برادر و خواهران خود به یک مدرسه عمومی می رفت اما کلاس پنجم بود که معلمان به او گفتند که از نظر هوشی ضعیف تر از سایرین است و وضعیتی نامناسب دارد. بدین ترتیب هم توجه از او برداشته شد و هیچکس علاقه مند داشتن شاگردی مانند او نبود. شاید نکته ای که بیش از سایرین اینجا به او کمک کرد این است که مادرش اما چنین باوری نداشت.

مادر لس براون به همراه یکی از معلم های دبیرستان او متوجه شدند که او پتانسیل بسیار زیادی برای پیشرفت دارد و به همین دلیل هم تصمیم گرفتند که او را راهنمایی کنند تا مسیر جدیدی از زندگی خود را شروع کند. البته لس براون هیچ گاه در دوران تحصیلی خود از یادگیری ناامید نشد و همین هم باعث شد که بتواند تمامی آنچه که نیاز دارد را به دست آورد.

لس براون و شغل او

آنچه که باید در مورد لس براون بدانید این است که اولین شغل او نظافتچی بود. این شغل اما او را قانع نکرد و همین هم باعث شد که به مجری گری رادیو روی بیاورد. او با پشتکاری که در این راه از خود نشان داد توانست به دنیای دیجی ها وارد شود. او در یک ایستگاه رادیویی مشغول به کار شد. لس براون اما به این باور داشت که افراد باید شغل دلخواه خود را جذب کنند. شاید او تنها کاری که در این زمینه انجام داد این بود که به توانایی های خودش باور داشت. در محل کار او، ابتدا دیجی اصلی از حال رفته بود و به همین دلیل هم او ناچارا جای او را پر کرده بود. همین هم باعث شد تا این وظیفه به صورت دائمی بر عهده لس براون باشد.

پیشنهاد برای شما :  زندگینامه جول اوستین

اخراج لس براون باعث شکوفایی او شد !

او بعد از سالها کار کردن اما به او آهیو رفت تا بتواند در شغل مورد علاقه خود مشغول به کار شود. او توانست در آنجع مدیریت دستگاه را برعهده گیرد. این قضیه اما باعث شد که لس براون از نظر اجتماعی در این زمینه آگاهی بیشتری داشته باشد بنابراین او در این حوزه فعال تر شد. لس براون همچنین از نظر آگاهی بخشی در بخش های سیاسی هم گرفتار جنجال های مختلفی شد که البته در نهایت باعث شد او از این ایستگاه رادیویی اخراج شود. اخراج او اما باعث دلسردی اش نشد. هرکس به جای او بود شاید در این شرایط امید خود را از دست میداد و دیگر به دنبال راهی برای پیشرفت نبود.

البته که این امر لس براون را ناامید نکرد بلکه او به این دیدگاه به این قضیه نگاه می کرد که راه بهتری برای او در حال باز شدن است. زمانی که لس براون در ایستگاه رادیویی کار می کرد، با مایک ویلیامز آشنا شد. او مسئول اخبار بود و لس براون را تشویق کرد که برای 29 شورای اوهایو کاندید شود. لس براون اما سه دوره توانست صندلی خود را در شورا حفظ کند. در سومین دوره هم به عنوان رئیس کمیته منابع انسانی انتخاب شد که به نوبه خود عالی بود. با این وجود اما زمانی که مادرش در بستر بیماری افتاد، مجبور شد از مادر خود نگهداری کند و به همین دلیل هم از سمت خود کناره گرفت. پس از گذشت مدت زمانی، او شروع به سخنرانی های انگیزشی کرد.

رویاهایت را زندگی کن از لس براون

لس براون اما کتاب های بسیاری را تالیف کرده است که از جمله آن ها میتوان به رویاهایت را زندگی کن اشاره کرد. در طی چندین هفته، این کتاب به پرفروش ترین کتاب تبدیل شد. در این کتاب لس براون افراد مختلفی را تشویق می کند که برای رسیدن به هدف خود تلاش کنند . با دنبال کردن اهداف خود در صدد رسیدن به آن ها باشید نه اینکه بعد از هر مشکلی ناامید شوید. لس براون از جمله کسانی است که برای موقعیت خود تلاش بسیار زیادی کرده است. او به معنای واقعی کلمه تمامی زندگی خود را وقف این موفقیت ها کرده است.

در نهایت اما تمامی این تلاش ها به ثمر نشست و توانست تا طعم موفقیت را در زندگی خوب بچشد. لس براون اما در سال 1990، زمانی که یک مجموعه از سخنان انگیزشی را ضبط کرد و به بازار ارائه داد باعث شد تا موفقیت بیشتری را در این زمینه به دست آورد. لس براون در سال 1993 اما توانست لس براون شو را راه اندازی کند تا بدین وسیله بتواند مشکلات رایج مردم را حل کند. با وجود تمام اتفاقاتی که در طی این دوره برای براون افتاد اما باز هم او ناامید نشد بلکه برای کودکان، زندانیان و همچنین افراد با شرایط خاص هم سخنرانی های بسیاری را انجام داد. او هیچوقت از خواسته های خود کوتاه نمی آمد و همواره به دنبال راهی برای ایجاد انگیزه در مردم بود.

لس براون

لس براون

آثار برجسته لس براون

لس براون اما آثار بسیاری دارد که باعث می شود او در زمره افراد موفق در زمینه های انگیزشی به شمار بیاید. لس براون در دانمارک، کانادا و همچنین دوبی سخنرانی های بسیاری را انجام داده است. او با سفر به سرتاسر جهان توانسته تا الهام بخش عده بسیاری باشد و همچنین موانعی که در زندگی برایش پدید آمده است را حل کند. در سال 1996 اما او دومین کتاب خود را تحت عنوان تا برنده نشوید ادامه دارد به چاپ رسانید. او در این کتاب به شما می گوید که چگونه با وجود تمامی موانعی که بر سر راهتان وجود دارد میتوانید به فردی تبدیل شوید که همیشه هر آنچه که میخواهد را دارد. این کتاب در واقع شامل افکار و همچنین حقیقت های بسیار در زمینه های مختلف می شود که از جمله آنها می توان به ازدواج و حتی روابط هم اشاره کرد.

پیشنهاد برای شما :  زندگینامه لوییز هی

لس براون و ازدواج جنجالی

یکی از مهم ترین بخش های زندگی لس براون اما ازدواج اوست. او در سال 1995 با گلادیس ماریا نایت ازدواج کرد. گلاریس همچنین لقت امپراطور سول را نیز به خود اختصاص داد. با وجود اینکه آن ها ازدواج عاشقانه ای داشتند اما تا چندین سال بیشتر نتوانستند با هم زندگی کنند و سرانجام در سال 1997 از یکدیگر جدا شدند.

لس براون و اعتقادش در مورد موفقیت

لس براون معتقد است که نظری که سایر افراد در مورد شما دارند نباید به یک حقیقت محض در مورد زندگیتان تبدیل شود. خیلی از ما در رویای خود زندگی نمی کنیم چرا که ترس های ما، ما را از آن ها دور خواهد کرد. در واقع آنچه که باید بدانید این است که برای رسیدن شما به رویایتان هیچ محدودیتی وجود ندارد جز ذهن شما. تفاوتی ندارد که اهداف شما بزرگ باشد یا کوچک. زمانی که شما بخواهید چیزی را داشته باشید در نهایت آن را به دست خواهید آورد و این بازی تا زمانی که شما برنده این میدان نشوید به پایان نخواهد رسید.

شما هر روز و هر ساعت، میتوانید بهترین باشید و رشد کنید. هر روز همانطور که میدانید 1440 دقیقه است. یعنی شما 1440 دقیقه فرصت دارید تا آنچه را که میخواهید به دست آورید. شما هم میتوانید به دیگران کمک کنید تا به خواسته های خود برسند و همین که خودتان تلاش کنید تا خواسته هایتان را به دست آورید. آیا شما هم میخواهید به قبرستانی بپیوندید که تمامی آرزوهای افراد در آنجا مرده است؟ چه موسیقی هایی که هرگز نواخته نشدند و چه افرادی که در آرزوی خود مردند در حالی که می توانستند در همین جهان به آنچه که میخواهند دست پیدا کنند. شاید موفقیت برای شما مفهومی سخت و پیچیده باشد چرا که شما هیچگاه شروع نکرده اید. آدم هایی که از برداشتن قدم های اولیه میترسند، در نهایت رویای خود را از دست خواهند داد. رویایی که شما دارید، فقط برای شماست و هیچ کس جز شما نمیتواند آن را داشته باشد و کسی هم جز شما نمی تواند آن را ببیند.

اگر شما این آرزو را دارید، باید آن را خلق کنید تا بتوانید به آن برسید. شما در زندگی هر آنچه که میخواهید را به دست نخواهید آورد بلکه آنچه که هستید را به دست می آورید. دقت داشته باشید که عده کمی از افراد به اندازه سن واقعی خود زندگی می کنند و عده بسیاری در 25 سالگی میمیرند اما جسم آن ها در 70 سالگی دفن خواهد شد. پس چه بهتر که برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید تا به کمال برسید. لازم نیست شما برای شروع عالی باشید. شما باید تشنه موفقیت باشید تا بتوانید آن را به دست آورید. زمانی که بی صبرانه چیزی را میخواهید، عظمتی در شما به وجود می آید که نیرویی عظیم را به کائنات ارسال خواهد کرد. شما باید چشم های خود را روی منتقدین و انرژی های منفی بیرونی و درونی ببندید تا بتوانید آنچه که میخواهید را به دست آورید. در واقع اینطور گفته می شود که باید سمج باشید تا بتوانید چاره اندیشی کنید. باید همواره در حال یاد گرفتن باشید تا بتوانید خلق کنید.

پیشنهاد برای شما :  زندگینامه ناپلئون هیل

زمانی که بحران ها به زندگی شما هجوم می آورند، شما فرصتی دارید که خود را رشد دهید. صرف نظر از تمامی موانعی که بر سر شما میریزند، شما باید بتوانید از کوه آرزوهای خود بالا بروید تا به قله اوج برسید. اگر دوستانی دارید که افرادی منفی باف و مرده هستند، آن ها را کنار بگذارید تا از تاثیرات منفی آن ها در امان باشید. دقت داشته باشید که آنچه که شما را به جلو سوق می دهد ترس نیست، بلکه اشتیاق شما برای رسیدن به هدف است که برای شما همه گاه ها را فراهم خواهد کرد.

شما چه کسی هستید ؟

یکی از چالش هایی که شما با لس براون با آن روبرو خواهید شد این است که شما واقعا چه کسی هستید؟ آیا یک بازنده اید که میخواهید باقی عمر خود را آنطور که دیگران برایتان تصمیم می گیرند زندگی کنید و یا فردی هستید که میخواهید برنده این بازی باشید؟ تلاش کنید، نه هر روز بلکه هر ساعت و هر دقیقه برای بهتر شدن تلاش کنید. حرکت کنید و به زندگی بگویید که تو هرکاری را که بخواهی من انجام خواهم داد، پس تو هم باید آنچه که من میخواهم را برای من خلق کنی. زمانی که شما مقصد درستی را برای خود انتخاب کنید در نهایت خواهید دید که راه برای شما هموار خواهد شد و میتوانید به آسانی به هرچه که میخواهید برسید.

این کار به شما قدرت خاصی خواهید بخشید. اگر زندگیتان شاد نیست، اگر روابطتان آنگونه که میخواهید نیست و اگر به طور کل آرزو می کنید که ای کاش زندگی بهتری داشتید، هیچکس برای شما چنین کاری نخواهد کرد جز خودتان. به حرف هیچکس گوش نکنید، اگر هدف شما درست است، هر ساعت گامی به جلو بردارید و سعی کنید که برای رسیدن به هدف خود کوشا باشید تا به آن دست پیدا کنید. 

 

سمینار و کتاب های لس براون

زندگینامه دیگران را نیز مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست