1. سایت موفقیت
 2. کتاب دیجیتال
 3. کتاب صوتی در زندگی سخت نگیرید – ریچارد کارلسون

کتاب صوتی در زندگی سخت نگیرید – ریچارد کارلسون

نویسنده کتابریچارد کارلسون
نوع کتابکتاب صوتی
کیفیت کتاب128kbit ( خوب )
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه1
حجم کل177 مگابایت

دانلود رایگان کتاب صوتی در زندگی سخت نگیرید

کتاب در زندگی سخت نگیرید (dont sweat the small stuff and its all small stuff) اثر ریچارد کارلسون (Richard Carlson) که در سال 1997 به رشته تحریر درآمده است. در این کتاب ریچارد کارلسون به ذکر 100 روش پرداخته است که اگر آنها را در زندگی خود بکار گیریم زندگی آسانی خواهیم داشت. در این کتاب می آموزیم که:

 • مسائل کوچک نباید ما را تحت تاثیر خود قرار دهد به گونه ای که ما را تا مرز دیوانگی و جنون بکشاند. (مسائلی نظیر: تخلفات رانندگی دیگران، اخلاق بد دیگران و …در حالیکه می توانیم این گونه فکر کنیم که شاید فردی که بد رانندگی می کند مشکلی دارد که برای حل آن با سرعت رانندگی میکند).
 • هنگامیکه برای انجام کاری و اتمام ان کار عجله داریم باید در آرامش و طمانینه آن کار را انجام دهیم.
 • برای زندگی خود برنامه داشته باشیم، کارهای مهمتر را ابتدا انجام دهیم و همیشه سعی کنیم در لحظه زندگی کنیم.
 • با کم کردن لجبازی ها و اعتماد کردن به ضمیر ناخواگاه خود فشارهای عصبی را کم کنیم.

«زندگی یک اضطرار نیست، یک هدیه ارزشمند است»

بیشتر ما اکثر مواقع همه مسائل را بررسی و موشکافی می کنیم و تا مدت ها بخاطر ان مسائل ناراحت بوده و حتی برای سایر افراد نیز بازگو می کنیم (مانند مثال راننده ای که بد رانندگی می کند). ما با ناراحت کردن خودمان فقط انرژی خود را هدر می دهیم در حالیکه می توانیم از این انرژی برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنیم. حال اگر آموزش ببینیم که برای مسائل کوچک و پیش افتاده ناراحت نشویم زندگی ما بسیار تغییر می کند. برای اینکه ما به زیبایی های زندگی دست یابیم به انرژی زیادی نیازمندیم. مهربان بودن و آرامش داشتن این انرژی را تامین می کند.

حال اگر می خواهیم که یک زندگی در آرامش داشته باشیم و بتوانیم و در زندگی به بهترین روش ممکن با مشکلات مقابله کنیم و یک زندگی شاد و پربار را برای خود بسازیم به کتاب صوتی در زندگی سخت نگیرید گوش فرا دهید. ریچارد کارلسون اعتقاد دارد که اگر به تمام نکات این کتاب گوش فرا دهید 2 تاثیر بزرگ را در زندگی خود لمس می کنید:

 • برای چیز های کوچک خودتان را ناراحت نمی کنید.
 • این مسائل واقعاً کوچک هستند. این استراتژی‌ها را در زندگی خود وارد کنید تا ببینید چگونه می‌توان در کمال صلح، خود را دوست داشت و به ارزش خود نگریست.

بخشی از کتاب صوتی در زندگی سخت نگیرید

مراقب اثرات ضربه ای رو افکارتان باشید: دقت کرده اید که چطور با وجود افکار منفی کنترل خود را از دست می دهید؟ آیا دقت کرده اید هنگامیکه اسیر افکار خود می شوید خودتان را در ناامنی می بینید و هر چه بیشتر در جزئیات غرق شده از اینکه چه عاملی باعث ناراحتی شما شده دور می شوید. و اینگونه فکر ها شما را احاطه کرده و شما تبدیل به فردی آشفته و پریشان می شوید.

دلسوزی را در خود تقویت کنید: همدردی و دلسوزی نسبت به دیگران حس روشن بینی را در شما  تقویت می کند. وقتی خود را بجای دیگران می گذارید فکرتان منحرف می شود و با تصور کردن وضعیت نامساعد دیگران احساس دلسوزی نسبت به آنها، ما را  مهربان تر می کند. مشکلات و ناراحتی دیگران به اندازه مشکلات خودمان مهم هستند و حتی این واقعیت را نمایان می کند که وضعیت ما حتی بهتر تا دیگران است. ما اینگونه قلب خود را باز کرده و بطور قابل ملاحظه ای احساس قدردانی خود را افزایش می دهیم.

سخن دیگران را تفسیر نکنید: این را به یاد داشته باشید که هر کس می تواند عبارت خودش را تکمیل کند. این رفتار زشت و مخرب نه تنها منجر به بی احترامی و عدم علاقه ی دیگران می شود بلکه انرژی زیادی نیز مصرف می کند.

درباره کارهای نیکتان با بقیه حرف نزنید: ما هر از چندگاهی کارهای نیک می کنیم و علاقه مند هستیم راجع با آنها با بقیه حرف بزنیم. در این حالت بصورت کاملا پنهانی دوست داریم بقیه کار ما را مورد تایید قرار دهند. وقتی کار نیک می کنیم یا سخاوت می کنیم احساس فوق العاده ای داریم، اما چیزی که بیشتر از توجه دیگران به کارهای نیک ما معجزه آسا است این است که در مورد کارهای خوبمان با بقیه حرف نزنیم و همه پاداش مثبت آن را برای خود نگه داریم. حقیقت این است که ما باید بخاطر خود بخشش ما چیزی را ببخشیم نه برای دریافت چیزی بجای آن و این دقیقا همان کاری است که وقتی یک عمل نیک را انجام می دهیم به کسی نگوییم.

ریچارد کارلسون نویسنده کتاب درزندگی سخت نگیرید

ریچارد کارلسون (Richard Carlson) سخنران انگیزشی، روان درمانگر و نویسنده، در 16 می 1961 در آمریکایی متولد شد. وی مدرک دکترای روانشناسی خود را از دانشگاه سیرا آمریکا اخذ کرد. ریچارد کارلسون با نوشتن کتاب در زندگی سخت نگیرید که در سال 1997 منتشر شد به شهرت رسید. سرانجام وی در 16 دسامبر 2006 از دنیا رفت.

برخی روشهای آسان کردن زندگی در کتاب زندگی را سخت نگیرید

 1. خودتان را درگیر مشکلات کوچک و مسائل جزئی زندگی نکنیم.
 2. نواقص خود را بپذیرید و با آنها آشتی کنید.
 3. با خودتان مهربان باشید (شفقت با خود).
 4. برای دیگران کارهای مفید کنید.
 5. موفقیت دیگران را موفقیت خود بدانید.
 6. در زمان حال زندگی کنید
 7. شکیبایی را تمرین کنید.
 8. به دیگران بی قید و شرط عشق بورزید.
 9. شما هم حق خسته شدن را دارید.
 10. انرژی خود را صرف مقابله با استرس نکنید.
این فایل به درخواست کاربران و با ارسال آنها در سایت قرار گرفته است و تولید کننده آن موفقیت 98 نیست ! لطفا در صورتی که شما صاحب امتیاز آن هستید و از انتشار آن در اینجا رضایت ندارید درخواست حذف ثبت نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب صوتی در زندگی سخت نگیرید – ریچارد کارلسون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *