1. سایت موفقیت
 2. متفرقه
 3. آهنگ انگیزشی خارجی

آهنگ انگیزشی خارجی

دانلود آهنگ انگیزشی

دانلود مجموعه آهنگ انگیزشی خارجی

چرا موسیقی برای انگیزه بسیار مهم است ؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا وقتی موسیقی در گوش شما پخش می شود، کار کردن برایتان لذت بخش تر است؟ یا وقتی صبح در حال دویدن هستید از گوش دادن به موسیقی انرژی بیشتری دریافت می کنید؟ آیا تا به حال آن بخش از انگیزه اضافی را احساس کرده اید که هنگام پخش آهنگ مورد علاقه خود به وجود می آید؟ مطالعات در مورد چگونگی تأثیر موسیقی بر مغز ما از دهه 1950 ادامه داشته است. حتی یک جایگاه ویژه در علوم اعصاب به نام نوروموزیکولوژی (neuromusicology) وجود دارد که نحوه واکنش سیستم عصبی ما به موسیقی را مطالعه می کند.

دانشمندان متوجه شده اند که کدام موسیقی برای خلق و خوی خاص بهترین است. به عنوان مثال، ملودی های محیطی و طبیعی برای بهره وری بهترین هستند و موسیقی پاپ سبک می تواند شما را در خلق و خوی انگیزشی قرار دهد. موسیقی یک زمینه انگیزشی برای همه فعالیت های ما ایجاد می کند و بر استقامت جسمی و ذهنی تأثیر می گذارد. ما اغلب آنچه را که موسیقی می تواند از نظر بهره وری برای ما انجام دهد، دست کم می گیریم. چرا موسیقی برای انگیزه شما اینقدر مهم است؟ در زیر این موارد را توضیح می دهیم:

موسیقی خستگی را کاهش می دهد

استرس و خستگی اولین قاتل انگیزه است. اغلب اوقات ما خیلی خسته هستیم، اما باید به کار ادامه دهیم. در حالی که استراحت و خواب بهترین گزینه است، اغلب به دلیل شرایط خاص غیرممکن است. تحقیقات نشان داده است که موسیقی تأثیرات مثبتی بر خستگی ذهنی ناشی از کارهای روتین دارد که دقیقا همان چیزی است که ما در محل کار از آن رنج می بریم. در حالی که گاهی اوقات روال برای بهره وری خوب در نظر گرفته می شود، که نمی توان در آن موفق شد. با انجام کارهای مشابه هر روز ما در یک شیار مستقر می شویم و به زودی مغز ما از این روال خسته می شود.

چگونه موسیقی می تواند به مبارزه با خستگی و افزایش انگیزه کمک کند؟ با گوش دادن به موسیقی چیزی جدید و تازه به ارمغان می آورید که به مغز شما کمک می کند از روال عادی فرار کند و کمی حواسش پرت شود. در این مورد، حواس پرتی خوب است: مغز شما را برای ادامه کار سوخت می دهد و استقامت بدنی شما را بهبود می بخشد.

موسیقی انگیزه را افزایش می دهد

آیا تا به حال توجه کرده اید که وقتی هدفون را در گوش خود قرار می دهید و آهنگ مورد علاقه خود را روشن می کنید، دویدن صبحگاهی شما چقدر بهتر می شود؟ این به این دلیل است که موسیقی می تواند انگیزه را افزایش دهد، زیرا بین نورون های شنوایی و نورون های حرکتی ارتباط وجود دارد. به همین دلیل است که موسیقی اغلب ما را پرانگیزه تر می کند و بدن ما را برای حرکت تحریک می کند. فعالیت بدنی باعث جرقه فعالیت ذهنی می شود. بنابراین، موسیقی بهره وری و انگیزه را تقویت می کند.

تأثیر موسیقی بر تحریک فیزیکی و ذهنی به طور گسترده در بسیاری از تکنیک‌های منابع انسانی استفاده می‌شود تا به کارکنان کمک کند بهره‌وری و انگیزه بیشتری داشته باشند. پیتر جنکینز (Peter Jenkins)، مدیر منابع انسانی از A-writer، تجربه خود را در استفاده از موسیقی به عنوان محرکی برای بهره وری با ما به اشتراک گذاشت: «چند ماه پیش، ما موسیقی درمانی را در روال کاری خود گنجانده بودیم تا به کارمندانمان کمک کنیم تمرکز خود را حفظ کنند. در نتیجه بهره وری آنها 40 درصد افزایش یافت و از شغل خود نیز رضایت بیشتری داشتند.

هماهنگی موسیقی و حرکت

اگر تا به حال به کلاس تناسب اندام رفته اید، احتمالا آن تمریناتی را امتحان کرده اید که در آن باید به ضرب آهنگ موسیقی حرکت کنید. این یک مثال روشن از نحوه اتصال موسیقی به هماهنگی حرکتی ما است که به طور گسترده در تناسب اندام استفاده می شود.

اما چگونه هماهنگی حرکتی بهبود یافته بر انگیزه شما تأثیر می گذارد؟

ارتباط مستقیمی بین این دو مفهوم وجود دارد. همانطور که به ریتم موسیقی حرکت می کنید، نه تنها به هماهنگی حرکتی شما کمک می کند، بلکه اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد. بنابراین، گوش دادن به موسیقی، چه در حین ورزش یا در حین انجام یک کار در محل کار، می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. افزایش اعتماد به نفس نیز با عزت نفس ارتباط مستقیم دارد. بنابراین، موسیقی بر نحوه درک ما از خود تأثیر می گذارد. هافینگتون پست (Huffington Post) همچنین مقاله ای در مورد اینکه چگونه موسیقی می تواند عزت نفس نوجوانان را بهبود بخشد، که امروزه یک موضوع داغ است، منتشر کرد.

ظاهرا موسیقی به نوجوانان کمک می‌کند تا ارزش‌های خود را تعیین کنند، که باعث ایجاد احساس احترام به خود می‌شود. همچنین بر توانایی پذیرفتن مسئولیت‌ها تأثیر می‌گذارد و نوجوانان را به انجام چالش‌های پیچیده برای تقویت مهارت‌های خود تشویق می‌کند. به جرات می توان گفت که موسیقی کار شخصیت سازی را انجام می دهد و به ما کمک می کند مصمم تر و با انگیزه تر شویم. همچنین لازم به ذکر است که موسیقی توانایی ما را برای تمرکز افزایش می‌دهد و باعث حواس‌پرتی سالم از سایر عوامل تحریک‌کننده‌ای است که ما را به تعویق می‌اندازند.

موسیقی، آرامش و انگیزه

همه در مورد توانایی موسیقی برای کمک به آرامش افراد می دانند. اما چه ارتباطی با انگیزه دارد؟ تسکین استرس و آرامش بدن و ذهن، داروهای طبیعی برای مغز خسته ما هستند. موسیقی مانند یک حواس پرتی طبیعی از تمام مسائلی که ذهن ما را آزار می دهد عمل می کند، بنابراین تا حد زیادی به کیفیت آرامش ما کمک می کند. موسیقی می تواند ذهن ما را به آرامش برساند که بعدا به توانایی ما در تمرکز کمک می کند. بنابراین، موسیقی، آرامش و انگیزه ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، زیرا موسیقی به ما کمک می کند تا بدن و ذهن خود را شارژ کرده و سوخت رسانی کنیم.

نتیجه گیری

موسیقی یک ابزار عصبی بسیار قدرتمند است که به ما کمک می کند طرز فکر و خلق و خوی خود را تغییر دهیم، بنابراین گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه خود در حین انجام فعالیت های مختلف یک تمرین انگیزشی عالی است. علاوه بر این، موسیقی می‌تواند نحوه درک ما از جهان را تغییر دهد و آن را مثبت‌تر و برون‌گراتر کند.

دانلود

میتوانید بدون محدودیت این محصول را دانلود نمایید

حجم دانلود با IP ایران نیم بها محاسبه می شود

3 دیدگاه برای آهنگ انگیزشی خارجی

 1. Mohammad

  عالی
  بی نظیر

 2. پدرام

  خیلی خوب بود مرسی از سایتتون همینجوری با قدرت و با کیفیت ادامه بدید.

 3. علیرضا

  لابلاشون ترانه های ایرانی هم هست اما در کل خوبه من دوتا موزیکش بدردم خورد،تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *