1. سایت موفقیت
 2. کتاب دیجیتال
 3. کتاب پدر پولدار پدر بی پول – رابرت کیوساکی

کتاب پدر پولدار پدر بی پول – رابرت کیوساکی

کتاب پدر پولدار پدر بی پول
نویسنده کتابرابرت کیوساکی
نوع کتابکتاب دیجیتال
کیفیت کتابتایپ شده
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه208
حجم کل18 مگابایت

دانلود کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

کتاب پیش روی شما به نام پدر پولدار پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی یکی از نقاط شروع در کنترل مالی برای آینده است. در این کتاب یاد می‌گیریم که پولدار شدن ما با کار کردن زیاد و طاقت‌فرسا ممکن نمی شود، بلکه برای آن به یک طرز تفکر و سبک زندگی جدید نیاز داریم. نمی‌دانم الان که تصمیم به خواندن این کتاب را دارید در چه شغلی مشغول به کار هستید. سرایدار یک ساختمان چند طبقه اید یا باغبان یک باغ، مهندس هستید یا بیکار، ولی باز هم می‌توانید با یادگیری آموزش های این کتاب هم خودتان و هم آنهایی را که دوستشان دارید از لحاظ مالی محافظت کنید.

این را به خاطر داشته باشید که هوش مالی روندی ذهنی بوده که باعث حل مشکلات ما می‌شود. در عصر امروز با تغییرات و تحولات زیادی در تکنولوژی روبه رو هستیم. هیچ کدام از ما خبری از آینده و اتفاقات آن ندارد ولی با اطمینان می‌توان گفت که تغییراتی در راه‌ است که حتی در باورما هم جای نمی گیرد. اصلا کسی هست که بداند در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد؟ اما هر اتفاقی بیفتد ما دو راه اساسی در جلوی خود داریم: اینکه محتاطانه عمل کنیم، و یا نه به صورت هوشمندانه جلو برویم و با آماده کردن خودمان از قبل و یادگیری آموزش‌های لازم، نبوغ مالی خودمان را به کار بگیریم.

رابرت کیوساکی اعتقاد دارد بیشتر مشکلات ما این است که در مدرسه فقط درس خواندیم و در مورد پول و ثروت چیزی به ما یاد داده نشده. او می گوید: هیچ وقت به ما نگفتند که می‌شود کاری کرد که پول برای ما کار کند، نه اینکه ما برای پول و کسب آن کار و تلاش کنیم.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول توسط تیم سایت موفقیت 98 برای کاربران عزیز تهیه شده است . کیفیت فایل PDF به صورت تایپ شده با فونت ایران سنس می‌باشد . دسترسی به کتاب برای کاربران ویژه سایت کاملا رایگان است. جهت بررسی کیفیت 4 صفحه ابتدایی کتاب به صورت عکس قرار گرفته است :

برای دانلود نسخه صوتی کتاب به کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول مراجعه فرمایید.

معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی

رابرت در زمان کودکی از تجربه دو پدر استفاده می‌کرد، یکی پدر خود که فرد تحصیل ‌کرده دارای شغل دولتی و زندگی متوسط بود، و دیگری پدر دوست صمیمی خود که یک فرد میلیونر ولی بی‌سواد. او نام پدر خود را پدر فقیر و بی پول و نام آن یکی را پدر پولدار گذاشت.

رابرت در کتاب خود به ما کمک می کند تا با ایده گرفتن از نظرات کاربردی و خلاقانه آن به موقعیت‌های اجتماعی و مالی شگفت‌آوری دست یابیم و به طرز عجیبی کنترل مالی خود را در آینده در دست بگیریم. در این کتاب یاد می گیریم که افراد چه پولدار یا طبقه متوسط چگونه زندگی می کنند. همچنین باور غلط که شما فقط با درآمد زیاد پولدار می‌شوید، از بین می‌رود.

به پدر و مادرها یاد می‌دهد نباید فرزندان خود را تشویق به کارمند شدن کنند، زیرا نه تنها پولدار نمی‌شوند بلکه باید قسمت زیادی از سهم خودشان را به عنوان مالیات به دولت بدهند. یکی از علت‌های مهم در پولدار شدن ثروتمندان و فقیر شدن قشر متوسط این است که این افراد از همان کودکی توسط والدین آموزش نحوه سرمایه ‌گذاری را دیده اند. این امر واضح است که همه ما از کودکی توسط والدین خود با پول آشنا شدیم. حال تصور کنید پدر و مادر فقیری بخواهند به فرزندان خود آموزش دهند، قرار است فرزندان چه چیزی را در مورد پول یاد بگیرند وقتی بزرگترهای آنها هم چیزی نمی‌دانند؟

حتماً می‌خواهند بگویند: فقط درس هایت را خوب بخوان تا با نمره عالی مثلاً در فلان شغل مشغول به کار شوی و دیگر به چیزی غیر از این فکر نکن! درست است که این کودک با نمره خوب می‌تواند فارغ التحصیل شود و حتی در همان شغل مورد آرزوی پدر و مادر مشغول کار شود ولی ذهنیت و برنامه ریزی مالی این فرد، طبق یک انسان فقیر است. پس توصیه ما به شما این است اگر می خواهید ثروتمند شوید و همیشه با این ثروت باقی بمانید از راهکارهای این کتاب حتماً استفاده کنید.

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید با همان شیوه های قدیمی مثل تشویق برای گرفتن نمره عالی و پیدا کردن شغل مناسب فرزند خودتان را بزرگ کنید و از اینکه با روش‌های کتاب پدر پولدار پدر بی پول جلو بروید اصلاً تمایلی ندارید. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم روش جدیدی پیش بگیرید و در کنار آموزش کارمند خوب بودن به فرزندتان به او یاد دهید که روی خودش هم سرمایه گذاری کند. رابرت کیوساکی از بهترین اقتصاد دان‌های دنیا در این کتاب به شما یاد می‌دهد که با انتخاب خوشبختی حتماً به آن هم می رسید و با دادن راه ها و ایده های ناب همه آنهایی که علاقه مند به کسب پول هستند را به خود جذب می کند.

رابرت کیوساکی کتاب خود را، با داستانی شروع می‌کند و در طول داستان دیدگاه اقتصادی خودش را از زبان پدر خودش (پدر بی پول) و پدر دوستش (پدر پولدار) بررسی می‌کند. رابرت با دو دیدگاه متفاوت، نگاه مردم را نسبت به پول و ثروت مقایسه می‌کند. شاید با خواندن این کتاب با خود بگویید که قوانین مالیاتی و سود سپرده در کشور آمریکا با ایران اصلاً یکی نیست، ولی می توانید با یادگیری درس های اصلی کتاب در مورد نگرش هوش مالی و سبک فرهنگی آنها زندگی خود  را متحول کنید..

کتاب دارای ۸ فصل می باشد که هر فصل آن یکی از قوانین مهم و کلی پولدار شدن را با نکات اساسی و کاربردی آن یاد می دهد. با مطالبی که در فصل های کتاب مشاهده می کنید تفاوت دارایی و بدهی را می توانید درک کنید. برای تاثیرگذار بودن کتاب بهتر است هنگام خواندن، آن  را یادداشت برداری کنید.

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی به ما یادآوری می‌کند چون در مدرسه هوش مالی را یاد نگرفتیم پس باید خودمان به دنبال آن باشیم و تنها راه رسیدن به ثروت استقلال مالی زیاد، همین گزینه است. این را هرگز فراموش نکنید هر چه قدر سرمایه گذاری روی ذهن تان بیشتر باشد موفق‌تر هستید، چون ذهن در هر شرایطی مالی بزرگترین دارایی شما محسوب می‌شود.

رابرت کیوساکی بعد از تالیف کتاب پدر پولدار پدر بی پول جزو 25 نویسنده برتر دنیا قرار گرفت ، فروش میلیونی این کتاب در سراسر دنیا و در سال 2001 باعث شد تا جزو 10 کتاب برتر دنیا باشد . این کتاب در روزنامه مشهور نیویورک تایمز معرفی شد و برای همیشه یکی از بهترین کتاب ها در دسته بندی کتاب های مالی شخصی و سرمایه گذاری خواهد بود .

درس هایی از کتاب پدر پولدار پدر بی پول

 1. ورشکستگی امری موقتی است، ولی فقر همیشگی و دائمی خواهد بود.
 2. افراد طبقه پایین کار می‌کنند تا پول بدست آورند ولی کسی که پولدار است پول را به خدمت خود می‌گیرد.
 3. زندگی هر فردی تحت تاثیر دو احساس ترس و طمع می گذرد.
 4. این مهم نیست که چقدر درآمد و پول داشته باشید، اینکه بتوانید آن را چطور نگه دارید، یکی از موضوعات اساسی است.
 5. همیشه در زندگی ثروتمندان پول در خدمت آنها است نه آنها در خدمت پول.
 6. با مطالعه این کتاب ثابت می‌شود که برای ثروتمند شدن احتیاج به درآمد بالا نیست.
 7. ذهن هر فردی بزرگترین دارایی اوست.
 8. درست است پول ماندنی نیست، ولی برای رسیدن به موفقیت باید شیوه کار با پول را یاد بگیرید.
 9. نداشتن پول یا حتی دوست داشتن آن هر دو ریشه همه شرارت‌ها است.
 10. هرگز با گفتن این شعار که شغل باعث امنیت است خودتان را گول نزنید.

 نظر افرادی که کتاب پدر پولدار پدر بی پول را مطالعه کردند

خیلی از خوانندگان گفته‌اند که با مطالعه کتاب پدر پولدار پدر بی پول نگرش و دیدگاهشان نسبت به زندگی و پول تغییر کرده است.

برخی که فکر می‌کردند پولدار شدن فقط با حق خوری همراه است و این کار را ناپسند می دانستند، حالا عقیده دارند که اولین قدم در بهتر شدن زندگی شان تغییر رفتار نسبت به پول است. آنها معتقدند رابرت همانند یک پدر مهربان و دلسوز با آگاهی که از مسائل مالی داشته، توانسته به بهترین شیوه فرزندان خود را برای ثروتمند شدن راهنمایی کند. هر فردی که حداقل یک مرتبه این کتاب را مطالعه کرده، آن را برای دیگران هم پیشنهاد می‌کند و در برخی موارد برای چندمین بار هم خودش آن را می خواند، تا بتواند با اعتماد و دقت بیشتری درس های کتاب را در زندگی به کار گیرد.

بعضی دیگر هم معتقدند که خواندن کتاب بسیار ساده و با سرعت انجام می شود زیرا به زبان گویا و قابل فهم نوشته شده است.

پیام های پند آموز از کتاب پدر پولدار پدر بی پول

ارزش پولی که در می آورید در جمع کردن و ذخیره آن است نه مقدارش.

یکی از با ارزش ترین درس های کتاب پدر پولدار، پدر بی پول این است که فرق بین دارایی و بدهی را بدانیم و در فکر خرید دارایی باشیم نه بدهی. متاسفانه حتی فردی که در اجتماع دارای مقام و رتبه بالایی دانشگاهی است، هرگز نمی‌داند که با پول چطور رفتار کند و با همه درآمد زیادش باز فقیر است. فقیر نه به آن معنی که در تصورعام تعریف شده، فقیر است چون برای کسب درآمد حتماً باید در سر کار خود حاضر شده و خدمتی را ارائه دهد. همیشه به یاد داشته باشید دارایی‌های شما پول را در جیبتان زیاد می کند و بدهی باعث خارج شدن آن است. برای مثال فرض کنید یک ماشین قسطی تهیه کردید به نظر شما این دارایی است؟ خوب معلوم است نه زیرا باعث کم شدن ثروت شما می‌شود. رابرت‌کیوساکی به طور واضح بیان می کند اگر شما ندانید که چگونه با پول رفتار کرده و آن را به خوبی مدیریت کنید به افزایش درآمد که نمی رسید هیچ، وضع مالی و بحران های شما هم حل نمی‌شود. به همین علت است که هر وقت کسی ارثی به او می‌رسد یا در قرعه کشی برنده می شود، با سرعت زیاد پول نابود شده و زندگی او به روال قبل برمی‌گردد.

پول همیشه به دنبال ثروتمندان می دود و فقرا به دنبال پول می دوند.

خیلی از توصیه‌های گذشته که ریشه در افکار والدین ما داشت را اگر الان بیاد داشته باشیم می فهمیم که تفکرات گذشته بود که همیشه به ما می‌گفتند “در مدرسه خیلی درس بخوان تا برای خودت کسی شویی” در آن زمان حتماً جوری بود که فرد بلافاصله بعد گرفتن مدرک به سر کار می رفت و به راحتی بازنشسته می‌شد. ولی الان دیگر این حرف ها و روش ها برای رهایی از مشکلات مالی و فقر کارساز نیست. درست است که می‌توانید با سخت درس خواندن وارد دانشگاه خوبی شوید و بعد فارغ التحصیلی شغل پردرآمدی داشته باشید، ولی هیچ رشد مالی نکردید و هنوز در جای خود “دور باطل” می زنید. ولی پدر پولدار به ما یاد می دهد که برای پول در آوردن حتماً نباید زمان بگذاریم و کاری انجام دهیم.

افراد جسور الزاماً باهوش نیستند، که به جلو قدم برمی دارند.

خیلی از ما در تصورات خود فکر می‌کنیم حتماً باید فردی با استعداد و قدرتمند باشیم ولی با کمی نگاه به اطرافیان متوجه می‌شویم که دنیا پر از آدمهاست، اما هنوز فقیر هستند چون هوش مالی ندارند یعنی استعداد حسابداری و سرمایه گذاری آنها صفر است. متاسفانه ما از کودکی رشته های زندگی زیادی را یاد می گیریم ولی هوش مالی جزء هیچ کدام از آنها نیست.

کودکان ما در هیچ جا یاد نمی گیرند پس انداز و سود مرکب چیست. حتی در دوران دبیرستان هم خیلی از ما تا پولی داشتیم آن را خرج می کردیم. وقتی تصمیم گرفتید که تحول بزرگ اقتصادی ایجاد کنید پس حتما آموزش های لازم آن را هم ببینید.

رابرت کیوساکی همیشه تاکید به ریسک پذیری افراد داشته و به همه ما توصیه می‌کند تا به دنبال آموزش‌های ریسک ‌پذیر برویم و مهمترین مبحث در این ارتباط تقویت هوش مالی است که پیش نیاز آن یادگیری حسابداری و سرمایه‌گذاری در بازار می‌داند.

راز ثروتمندان داشتن کسب و کارهای بزرگ است.

خیلی از ما فکر می‌کنیم که کسب و کار و شغل مان باید یکی باشد ولی در مورد وضعیت مالی این موضوع فرق می‌کند. شغل شما کاری است که در هفته ۴۰ ساعت انجام می دهید و هزینه های شما را پوشش می‌دهند، مثل صاحب رستوران یا فروشنده. ولی کسب و کارتان چیزی که برایش وقت و پول صرف می کنید تا به درآمد برسید. برای اینکه ثروتمند شوید باید در کنار کار کردن، به فکر راه انداختن کسب و کار هم باشید. مثل سرآشپزی که با این شغل خانواده‌اش را سیر می‌کند و اجاره خانه‌اش را هم می‌دهد ولی ثروتمند نیست اما اگر در کنار این کار به شغل املاک هم روی آورد می‌تواند با درآمد اضافه اش، خانه یا ملکی خریده و اجاره دهد و به طرف ثروت جلو می رود و به استقلال مالی واقعی می‌رسد.

افراد فقیر به درآمدشان متکی هستند ولی افراد ثروتمند به دارایی هایشان.

کتاب پیش رو به شما توصیه می‌کند تا در کنار شغل خود به فکر سرمایه‌گذاری و کسب درآمد باشید. هرچه زودتر شروع به کار کنید و با حذف بدهی‌ها، پایین نگهداشتن هزینه ها، مشغول جمع کردن دارایی شوید. یکی از کارهایی که باعث ثروتمند شدن افراد می‌شود این است که اول ستون دارایی‌های خود را محکم می کنند و بعد با پول اضافه به تجملات زندگیشان می رسند. ولی اشتباه افراد فقیر این است که در حال ساختن تجملات زندگی خود با همان پولی هستند که با زحمت به دست می‌آورند. یکی از نکات مهمی که نویسنده به شما توصیه می‌کند این است که هزینه های خودمان را از درآمدهای سرمایه گذاری جمع کنیم، نه حقوق و درآمد خودمان را صرف هزینه ها کنیم.

افرادی که از شکست خوردن ما جلوگیری می کنند، همین افراد مانع موفقیت هم می شوند.

جالب ترین قسمت زندگی ثروتمندان این است که از شکست های زندگی خود درس گرفتند تا به این نقطه برسند. کیوساکی در کتاب خود به این نکته اشاره می‌کند که افراد وقتی برنده هستند که از شکست نترسند. برای فهمیدن این موضوع تصور کنید که هیچ آموزشی بدون شکست خوردن آن با موفقیت روبرو نمی شود. مثل راه رفتن کودک، که تا چند بار به زمین نخورد موفق نمی شود.

وقتی چیزی را از دست بدهید و اشتباهی بکنید، می‌توانید بیشتر یاد بگیرید و بهترین این است تا بدون ترس از شکست جلو بروید تا ثروتمند شوید.

فهرست کتاب پدر پولدار پدر بی پول

مقدمه
فصل 1 : پدر پولدار، پدر بی‌پول به روایت رابرت کیوساکی
فصل 2 : درس اول: پولدار‌ها برای پول کار نمی‌کنند
فصل 3 : درس دوم: چرا به تدریس در امور مالی می‌پردازیم؟
فصل 4 : درس سوم: برای شغل خودتان اهمیت قایل شوید
فصل 5 : درس چهارم: تاریخچه‌ی مالیات و قدرت شرکت‌ها
فصل 6 : درس پنجم: پول‌دار‌ها پول می‌سازند
فصل 7 : درس ششم: کار کنید تا یاد‌ بگیرید، برای پول کار نکنید
فصل 8 : غلبه بر موانع پیروزی
فصل 9 : شروع کار
فصل 10 : باز هم بیشتر می‌خواهید بدانید؟ این کارها را انجام دهید
چطور با 7000 دلار هزینه‌ی تحصیل فرزندتان را بپردازید؟

کتاب پدر پولدار پدر بی پول

   

URL: https://www.success98.ir/rich-dad-poor-dad-book/

نویسنده: رابرت کیوساکی

نام: کتاب پدر پولدار پدر بی پول

Url: https://www.success98.ir/rich-dad-poor-dad-book/

نویسنده: رابرت کیوساکی

ISBN: 18012

تاریخ انتشار: 2021-12-21

فرمت: https://schema.org/EBook

امتیازدهی ویرایشگر:
5

1 دیدگاه برای کتاب پدر پولدار پدر بی پول – رابرت کیوساکی

 1. جواد رحیمیان

  سلام
  ممنون بابت این کتاب
  من هر دو نسخه هم صوتی و هم این رو استفاده کردم
  بسیار مثمر ثمر بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *