1. سایت موفقیت
 2. کتاب دیجیتال
 3. کتاب صوتی آیین زندگی مردمان مؤثر – استفان کاوی

کتاب صوتی آیین زندگی مردمان مؤثر – استفان کاوی

نویسنده کتاباستفان کاوی
نوع کتابکتاب دیجیتال
کیفیت کتاب128kbit ( خوب )
زبان کتابفارسی
تعداد صفحه1
حجم کل163 مگابایت

دانلود رایگان کتاب صوتی آیین زندگی مردمان مؤثر

کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر (the 7 habits of highly effective people) توسط استفان ریچاردز کاوی (Stephen Richards Covey) در سال 1989، نویسنده، سخنران انگیزشی و تاجر آمریکایی نوشته شده است. کتاب هفت عادت مردمان موثر یکی از محبوترین کتاب های استفان کاوی است که دارای شهرت جهانی است که به 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده، بیش از 15 میلیون نسخه چاپ شده و در بیش از 70 کشور دنیا به فروش رسیده است. کتاب ایین مردمان موثر به مدت 10 سال در لیست پر فروش ترین کتاب های دنیا قرار داشت.

کتاب آیین مردمان موثر کتابی است که برای تغییر دادن شخصیت انسان نوشته شده است. کاوی می گوید انسان باید بطور آگاهانه قوانین را بپذیرد، مسئولیت پذیر باشد و همچنین در صدد تغییر زندگی خویش باشد. با تجسم آینده خود را خلق کند و کارهای زندگی خود را لیست کرده و آنهایی که مهم و ضروری هستند را در اولویت انجام دادن قرار دهد.

استیفان کاوی در این کتاب 7 عادت را مطرح می کند که در آن هر فرد می تواند با بکار گیری آن شخصیتی برتر و بهتر از سایر افراد در خود ایجاد کند.

بخشی از کتاب آیین مردمان موثر

وقتی این کتاب را می‌خوانید سعی کنید خود را از خودتان جدا بپندارید. تلاش کنید که هوشیاری خود را فرافکنی کنید و در ذهن خود، خودتان را گوشه‌ای از اتاق، مشغول خواندن فرض کنید. آیا می‌توانید خود را به گونه‌ای بنگرید که گویی کسی دیگر هستید؟

حالا کاری دیگر را امتحان کنید. به حال و هوای خودتان فکر کنید. آیا این حس برایتان آشناست؟ احساس شما چیست؟ حالت ذهنی و روانی خود را چگونه توصیف می‌کنید؟ حالا برای یک دقیقه به این فکر کنید که ذهن شما چگونه کار می‌کند؟ آیا ذهن شما سریع و هوشیار است؟ آیا برای انجام فعالیت‌های ذهنی و ارزیابی همان فعالیت‌ها برای خودتان اذیت می‌شوید؟

توانایی شما برای تکرار کردن کاری که همین الان انجام داده‌اید، یک ویژگی انسانی است. جانداران دیگر چنین توانی ندارند. ما این ویژگی را «خودآگاهی» یا توانایی فکر کردن به فرآیند تفکر می‌نامیم. به همین دلیل است که بشر روی همه چیز در دنیا تسلط دارد و می‌تواند از نسلی به نسل دیگر پیشرفت‌های شگرف پدید آورد.

به همین دلیل است که ما می‌توانین تجربه‌های خود و دیگران را ارزیابی کنیم و از آن‌ها چیزی یادبگیریم و دوباره به همین دلیل است که ما می‌توانیم د خود عادتی ایجاد کرده یا آن را ترک کنیم. ماهیت ما احساسات، حالت‌ها و حتی فکرهای ما نیستند. همین حقیقت که ما می‌توانیم به چیزهایی فکر کنیم، ما را از فکرها و دنیای حیوانی جدا می‌کند.

هفت عادت مردمان موثر از نظر استفان کاوی

 1. عامل باشید: یکی از مهمترین ویژگی که یک فرد موفق باید در خود ایجاد کند قبول کردن مسئولیت 100% زندگی خویش است. هر اتفاقی که در زندگی یک فرد موفق رخ می دهد آن را تمام و کمال می پذیرد و خود را مسئول آن می داند. مسئولیت پذیری همان ویژگی ایست که انسان را از حیوانات و گیاهان متفاوت می سازد. نقطه مقابل افراد عامل افراد واکنشی قرار دارند، همان افرادی که مسئولیت هیچ اتفاقی در زندگی خویش را قبول نمی کنند و تمام رخدادهای زندگی خود را به جامعه و دیگران نسبت می دهند.
 2. ذهنا از پایان آغاز کنید: افرادی که موثر هستند برای شروع هر کاری ابتدا مسیر پایانی را در ذهن خود ترسیم می کنند، بدین گونه برای آنها واضح و آشکار می شود.
 3. نخست امور نخست را قرار دهید: افراد موثر کارهایی که باید انجام دهند را اولویت بندی کرده و در طول روز به مهمترین آنها می پردازند. می توانیم کارهایمان را به ترتیب مقابل اولویت بندی کنیم:
  کارهای مهم فوری: کارهایی هستند که انجام دادنشان الزامی است.
  کارهای مهم و غیر فوری: کارهایی است که ترجیحا باید همان روز انجام شوند.
  کارهای غیر مهم و فوری: کارهایی هستند که انجام دادنشان خوب و مطلوب است.
  کارهای غیر مهم و غیر فوری: کارهایی است که می توانید به دیگران سپرده تا برایتان انجام دهند.
 4. برنده برنده بیندیشید: افراد موثر بگونه ای رفتار و عمل می کنند که فقط خوشان برنده نباشند بلکه طرف مقابل خود را نیز در نظر گرفته که آنها هم برنده باشند. در این صورت شما روابط احترام آمیزی را نیز تجربه خواهید کرد.
 5. نخست بخواهید بفهمید سپس جویای تفاهم باشید: یک فرد موثر شنونده خوبی است. او ابتدا نظرات دیگران را شنیده، نگرش آنها را درک می کند و به موضوع نگاه تک بعدی ندارد بگونه ای که فقط نگرش خود را راجع به موضوع مد نظر قرار دهد.
 6. نیروی جمعی ایجاد کنید: برای ایجاد این عادت باید عادت شماره 4 و 5 را به بهترین شکل ممکن در خودمان ایجاد کرده و تقویت کنیم. عادت نیروی جمعی یعنی نظراتمان را با یکدیگر ترکیب کرده و به بهترین نتیجه برسیم.
 7. اره را تیز کنید: آخرین عادت مردمان موثر این است که باید همیشه در حال ارتقا خود از نظر: اجتماعی، جسمی، روانی و ذهنی هستند. آنها سعی می کنند که همیشه بهترین خود باشند.

استفان ریچاردز کاوی نویسنده کتاب آیین زندگی مردمان موثر

استفان ریچاردز کاوی (Stephen Richards Covey) متولد 24 اکتبر در 1932 در یوتای آمریکا می باشد. او از همان ابتدا به ورزشی و علاقه وافری داشت اما به علت ابتلا به بیماری نتوانست علائق خوده را پیگیری کند. او فارغ تحصیل رشته مدیریت تجاری در دانشگاه یوتا است. سپس مدرک MBA خود را از دانشگاه هاروارد کسب کرد و در مقطع دکترا مدرک مطالعات دینی را از دانشگاه بریگهام یانگ اخذ کرد. پس از آن وی وارد عرصه نویسندگی شد. سرانجام در 16 جولای 2012 در اثر جراحاتی که در تصادف با دوچرخه به بدنش وارد شده بود از دنیا رفت.

سخن آخر استفان کاوی

به اعتقاد من اصول اصول صحیحی زندگی همان قوانین طبیعتند و خداوند، خالق ما، پدر ما، آفریننده ما، منبع این اصول و منشا وجدان همه ماست. به اعتنقاد من هر چه بیشتر مردم از وجدان القا شده ی خویش بهره گیرند برای تبلور طبیعتشان، بیشتر رشد می کنند و هرچه کمتر از آن بهره گیرند خوی و سرشت حیوانی را بیشتر نمایان می کنند. من معتقدم که بخش هایی از سرشت آدمی نمی تواند با رعایت قوانین و یا کسب تعیلم و تربیت ارتقا یابد، بلکه تنها با توسل به پروردگار می توان به این درجه از تعالی رسید. من همچنین بر این باورم که ما به عنوان انسان نمی توانیم خودمان را کامل کنیم و به تعالی برسیم، در عین حال هر گاه با اصول صحیح هماهنگ شویم موهبت های الهی درونمان می شکفد و یاری مان می کند تا توانایی های نهفته در ذات و ضمیرمان را متجلی کنیم.

دانلود کتاب دیجیتال آین مردمان موثر

میتوانید بدون محدودیت این محصول را دانلود نمایید

دانلود کتاب صوتی بصورت یکجا در یک فایل فشرده حجم 163.83MB فرمت ZIP دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 1 حجم 7.74MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 2 حجم 7.72MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 3 حجم 7.77MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 4 حجم 7.76MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 5 حجم 7.79MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 6 حجم 7.76MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 7 حجم 7.77MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 8 حجم 7.71MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 9 حجم 7.75MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 10 حجم 7.73MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 11 حجم 7.71MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 12 حجم 7.7MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 13 حجم 7.79MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 14 حجم 7.74MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 15 حجم 7.76MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 16 حجم 7.74MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 17 حجم 7.8MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 18 حجم 7.76MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 19 حجم 7.79MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 20 حجم 7.74MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 21 حجم 7.76MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 22 حجم 7.74MB فرمت MP3 دانلود کتاب صوتی آیین زندگی مردمان موثر قسمت 23 حجم 0.47MB فرمت MP3

حجم دانلود با IP ایران نیم بها محاسبه می شود

این فایل به درخواست کاربران و با ارسال آنها در سایت قرار گرفته است و تولید کننده آن موفقیت 98 نیست ! لطفا در صورتی که شما صاحب امتیاز آن هستید و از انتشار آن در اینجا رضایت ندارید درخواست حذف ثبت نمایید.

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب صوتی آیین زندگی مردمان مؤثر – استفان کاوی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *