زندگینامه باب پراکتور

زندگینامه باب پراکتور
نام به فارسی باب پراکتور
نام به انگلیسی Bob Proctor
تاریخ تولد 5 ژوئیه 1934
تاریخ فوت نامشخص
محل زندگی کانادا
همسر لیندا پراکتور
شغل مربی و سخنران
ثروت 20 میلیون دلار

باب پراکتور کیست ؟

برای شناختن شخصیت باب پراکتور ( Bob Proctor ) و راه های رسیدن ایشان به نقطه ی موفقیت، شاید بهتر باشد در ابتدا کمی از بیوگرافی این فرد را مطالعه کنید که در ادامه به جزئیاتی جالب و خواندنی در رابطه با سرگذشت زندگی این شخصیت بزرگ خواهیم پرداخت. کسی که با گذراندن سختی های بسیار، در نهایت موفق به رسیدن به کامیابی های بزگی شد که تا همین امروز هم ادامه دارد. این فرد با یافتن راز موفقیت تلاش کرد زندگی خود را وقف مردمی کند که از زندگی نا امید شده اند یا نمی توانند پتانسیل های درونی خود را کشف کنند. باب تلاش کرد چشم این افراد را به حقیقت زندگی باز کند تا همه ی مردم بتوانند، این کامیابی و موفقیت را تجربه کنند و از زندگی خود نهایت لذت را ببرند.

دوران جوانی باب پراکتور

در ابتدا شاید بهتر باشد که به دوران جوانی این شخص اشاره ای کوتاه داشته باشیم. زندگی اولیه ی باب پراکتور، آن طور که شما ممکن است تصور کنید شروع نشده و از ابتدا با چنین موفقیت هایی رو به رو نبوده است. باب در پنجم ژوئیه ی سال 1934 در اونتاریو، کاندا متولد شد. او خیلی زود ترک تحصیل کرد و مشغول کارهایی شد که حقوق پایینی داشت و سالیانه تنها موفق به کسب چندهزار دلار می شد که با این پول می توانست زندگی روزمره ی خود را به سختی بگذراند. با این حال زمانی که سن 25 سالگی خود را پشت سر می گذاشت، مدام در حال تغییر شغل بود و هیچ هدف مشخصی برای آینده ی خود نداشت. این روند ادامه پیدا کرد تا این که در نهایت توسط یکی از دوستان خود با کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، که متعلق به ناپلئون هیل می باشد، آشنا شد و از همان جا روند زندگی باب را به کلی تغییر داد، به طوری که دیگر هیچ وقت به مسیر قبلی خود برنگشت. پس از این جریان، مدت زیادی طول نکشید که موفقیت ها و درآمد زایی‌های بالای ایشان شروع شد.

باب پراکتور و کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

باب پراکتور و کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

زندگی جدید باب پراکتور

در عرض چند ماه زندگی باب از این رو به آن رو شد و شروعی دوباره را تجربه کرد. در همان سال های اول به کشورهای بسیاری سفر کرد و با شخصیت های مختلف آشنا شد و در همین حین به کسب اطلاعات بیشتر برای راه های ثروتمند شدن پرداخت. یکی از شخصیت های برجسته ای که توانست تاثیر زیادی را بر روی زندگی و پیشرفت باب به جا بگذارد، ارل نایتینگل نام دارد. پس از آشنایی با این فرد توانست همکاری خوبی را با او داشته باشد و در نهایت  طولی نکشید که درآمد او از مبالغ ناچیز به سالیانه میلیون ها دلار رسید.

در ابتدا باب تلاش می کرد به صورت مشارکتی و غیرمستقیم سخنان خود را به گوش مخاطبین برساند، اما به مرور به این باور رسید که زمان آن رسیده ایده های خود را به صورت مستقیم به مردم منتقل کند. از این رو در اواسط دهه ی 1970، شروع به ارائه ی سمینارها و سخنرانی های انگیزشی در رابطه با خودش کرد که در ادامه تشویق و حمایت گسترده ای را در سراسر ایالات متحده و کاندا به دنبال داشت. متفاوت بودن روش های سخنرانی این فرد و همچنین راهنمایی گرفتن از افراد موفق بسیار در زمینه ی روانشناسی، نیز باعث محبوبیت و پیشرفت چشمگیر او می شد به طوری که از تمام استادان خود نیز پیشی گرفت و به درجات بالاتری دست یافت.

باب پراکتور و همسرش در جوانی

باب پراکتور و همسرش در جوانی

 

پیشنهاد برای شما :  زندگینامه دن لاک

از هیچ به همه چیز تبدیل شدن

شاید تا به حال زیاد به گوشتان خورده باشد که یک رفیق ناباب یا هر عامل جانبی دیگر می تواند در لحظه ای زندگی شما را به نابودی بکشاند، اما در بسیاری مواقع هم دیده ایم که این امر برعکس بوده و یک دوست خوب یا یک اتفاق کوچک جرقه ای بزرگ برای تغییر زندگی انسان ها شده است. باب پراکتور نیز جزو همین دسته افراد بود که با وجود نداشتن سواد آنچنان و ترک کردن درس و مدرسه در سنین نوجوانی، با یک اتفاق کوچک توانست به فردی بزرگ و مورد احترام در سراسر جهان تبدیل شود و اکنون نه تنها به عنوان یک سخنران حرفه ای و تاثیرگذار و نویسنده ای برجسته شناخته شده است، بلکه او به یک مدرس و مشاور بزرگ نیز تبدیل شده که بیش از هر فرد با سوادی می تواند مفید واقع شود و زندگی میلیون ها انسان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این شخصیت همچنین در تلاش بوده تا موقعیت های شغلی بسیاری را نیز به وجود آورد که او را به یک کارآفرین موفق تبدیل کرده است.

افسانه ای در کسب موفقیت

از لحظه ای که باب در اولین سمینار تخصصی، دانش منحصر خود را به اشتراک گذاشت، به یک  افسانه در این صنعت تبدیل شد؛ مردی که می توانست هر فردی را با اطمینان به موفقیت در هر کاری که تلاش می کرد، پر کند. او استعداد نهفته ی خود را در ایجاد انگیزه کشف کرد و سرنوشت هزاران نفر را در سمینارهای زنده یا مستند خود متحول کرد و از همان زمان در ذهن ها جاودانه شد.

فیلم راز به شناخت و محبوبیت باب پراکتور ختم شد !

در همان اوایل شروع کار، باب در برخی برنامه های تلویزیونی شرکت داشت اما هنوز به شهرت جهانی دسترسی پیدا نکرده بود؛ در چند سال گذشته با حضور این فرد در مستند انگیزشی و جذاب راز ، به سرعت در تمام دنیا دیده شد و توانست محبوبیت بیش تری را به دست بیاورد و مهارت سخن وری و ایده های ناب خود را به همگان نشان دهد. این فرد با توانایی منحصر به فرد خود آرامشی را به مخاطبان الغا می کند و به خوبی می تواند در دل افراد نفوذ کند که ز این رو تاثیر گذاری بیشتری را هم به دنبال دارد. در طی سالیان طولانی این شخصیت توانسته زندگی های بسیاری را متحول کند و از آن جایی که خود او نیز دوران سختی را پشت سر گذاشته تا به جایگاه امروزه برسد، درک متقابلی از شرایط افراد دارد و همین امر هم در موفقیت بیش تر او نقش بسزایی داشته است و توانسته در همین راستا افراد بسیاری را از فقر و پوچی نجات دهد.

فیلم راز برنامه ای بود که  در سال 2006 با حضور باب پراکتور ، توانست انقلابی را در جهان به وجود بیاورد و افراد بسیاری را بیدار کند. این فیلم با آموزش قانون جذب، سعی کرد به افراد نشان دهد که هیچ چیزی در جهان اتفاقی نیست و زندگی هر فرد مرتبط با نگرش و انتخاب های خود شخص می باشد. این قانون به عنوان یک علم شناخته شده می باشد که با یادگیری آن می تواند زندگی هر فردی را متحول کند و این همان چیزی بود که باب آموخته بود و قصد داشت به تمام جهان نشان دهد.

باب پراکتور در فیلم راز

باب پراکتور در فیلم راز

کتاب ها و سمینارهای باب پراکتور

در طول سالیان طولانی که این شخصیت وارد حوزه ی نویسندگی و سخنرانی شده، شاهد انتشار کتاب های بسیار و سمینارهای متعدد بوده ایم که هر یک به تنهایی بار علمی بسیار بالایی داشته و توانسته اطلاعات مفید بسیاری را دراختیار مخاطبان خود قرار دهد که برخی از مهم ترین آنان را نام می بریم:

  • کتاب تو ثروتمند زاده شده ای
  • کتاب الفبای موفقیت
  • کتاب هفت درس برای ثروتمند شدن
  • کتاب افکار همه چیز است
  • کتاب مسابقه پول نیست
  • کتاب سرنوشت خود را تغییر دهید
  • سمینار چگونه زندگی خود را متحول کنیم
  • سمینار درک قانون جذب
  • 11 قانون فراموش شده در زندگی
  • سمینار موفقیت و هدف در زندگی
پیشنهاد برای شما :  زندگینامه دانداپانی

و… که تعداد آن ها بسیار زیاد می باشد و هر یک از سمینارها به شکل های مختلف از جمله ویدئوهای آموزشی، فیلم های مستند و یا حتی برنامه های زنده برگزار شده اند و اکنون در دسترس مردم می باشد و می توانند با انتخاب عنوان مورد نظر خود، ساعت ها مشاوره و آموزش های تخصصی را دریافت کنند.

باب پراکتور

باب پراکتور

علم ثروتمند شدن از نظر باب پراکتور

شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی ثروتمند شدن هم مانند بسیاری علوم دیگر همچون ریاضی و جبر، نیاز به دانش و علم مختص خود می باشد که باب پراکتور این عنوان را برای یکی از سمینارهای موفق خود برگزیده است و در طی آن از کاری که بیش از هر چیزی بر آن تسلط و مهارت دارد استفاده کرده است، و آن هم برنامه ریزی برای ضمیر ناخودآگاه می باشد. به طور حتم اگر حتی آشنایی کمی با این شخصیت داشته باشید باید بدانید که او به عنوان یکی از استادان در زمینه ی کنترل ذهن و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه به شمار می رود.

در این سمینار نیز او تلاش کرده به انسان ها نشان بدهد که برای رسیدن به موفقیت و ثروتمند شدن، پیش از هر چیزی باید ذهن خود را پرورش دهند و باورهایی عمیق را در خود به وجود بیاورند و مطابق با اصولی مشخص پیش بروند که به صورت مراحل یک معادله ی ریاضی می باشد و اگرهر فردی بتواند به درستی این اصول را دنبال کند به طور حتم به ثروت خواهد رسید، در حالی که بسیاری افرار با وجود پشتکار و انجام فعالیت های بسیار، هیچ گاه نمی توانند به موقعیت مناسبی دست پیدا کنند چرا که از این علم بی بهره مانده اند. در رابطه با این سمینار می توان ادعا کرد، صحبت هایی کارآمد و علمی توسط این شخص بیان شده که می تواند برای تمامی افراد با موقعیت های مختلف مفید واقع شود.

یادداشت های برجسته باب پراکتور

برای رسیدن به هر چیزی ابتدا ذهنیت خود را تغییر دهید. اگر می خواهید فردی موفق یا ثروتمند باشید گام اول ایجاد ذهنیت ثروتمند است. همان طور که پیش تر هم اشاره شده بود، یکی از اصول مهم و قابل توجه که باب پراکتور تاکید زیادی بر آن داشت، کنترل ضمیر ناخودآگاه و تصویر سازی ذهنی می باشد، چرا که گفته می شود این کار موجب ایجاد باور در وجود افراد خواهد شد و در ادامه تمام آنچه را که در ذهن خود شکل داده اید به سمت شما کشیده خواهد شد. این فرد در آموزه های خود بیان می کند که ذهن انسان نمی‌تواند تفاوتی بین حقیقت و خیال قائل شود، به همین خاطر هر چقدر تصویر سازی شما حقیقی تر به نظر برسد، ظمیر ناخودآگاه شما هم تلاش بیش تری را در جهت رسیدن فرد به حقیقت آن امر خواهد داشت.

رابطه باب پراکتور و ارل نایتینگل

ارل نایتینگل یک گوینده ی رادیو  و نویسنده ی آمریکایی بود که بیش تر در زمینه ی موضوعاتی چون توسعه ی شخصیت انسان ها، ایجاد انگیزه و وجود معنی دار فعالیت داشته است. این شخصیت برای مدتی به عنوان یکی از برجسته ترین مجری های تلویزیونی آمریکا شناخته می شد.

پیشنهاد برای شما :  زندگینامه لوییز هی

نایتینگل بر خلاف باب از همان ابتدا خودش به دنبال راه های رسیدن به موفقیت بود، آن هم در شرایطی که تصمیم داشت از صفر شروع  کند. از این رو در سنین نوجوانی، مدت زیادی را به مطالعه ی کتاب های روانشناسی و دستیابی به موفقیت می پرداخت و هیچ گاه از تلاش های بی دریغ خود نا امید نشد و در نهایت هم جواب زحمات خود را گرفت. ارل همچون باب راز رسیدن به موفقیت را در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، متعلق به ناپلئون هیل پیدا کرد. این فرد همواره به کارمندان و همکاران خود و همچنین سایر افراد طی برنامه های رادیویی و… با جملات پرانرژی، انگیزه می داد و همین سخنان او بود که در نهایت موجب موفقیت وی شد و با چاپ اولین کتاب خود توانست به پیشرفت بی نظیری دست پیدا کند.

ارل نایتینگل در طول دوران زندگی خود، شاگردان و دوستان زیادی داشت که یکی از آن ها، باب پراکتور بود. آشنایی دو شخصیت نقطه ی عطفی برای باب به حساب می آمد چرا که چیزهای بسیاری را از ارل آموخت و با عمل به صحبت های ایشان توانست مسیر و هدف خود را مشخص کند و با پشتکار بیش تری به راه خود ادامه دهد. البته این ارتباط به صورت دو طرفه بود و این دو شخصیت برای مدت ها با یکدیگر همکاری خوبی داشتند که به پیشرفت هردوی آنان کمک زیادی کرد.

البته باب از مدت ها پیش برنامه های رادیویی ارل را دنبال می کرد و همیشه به همراه کارمندان خود به سخنرانی های ایشان گوش می داد تا این که در نهایت روزی تصمیم گرفت به طور مستقیم به ملاقات ایشان برود و پس از آن همانجا ماندگار شد که شروع رابطه ی این دو شخص بایکدیگر بود. باب در کنار این شخصیت به کنترل فکر و آرامش ذهنی می رسید و هر روز یک قدم بیش تر به موفقعیت و کامیابی نزدیک می شد.

باب پراکتور در کنار ارل نایتینگل

باب پراکتور در کنار ارل نایتینگل

سخن آخر

هم اکنون باب پراکتور 85 سال سن دارد و متاهل بوده  و دارای یک همسر و سه فرزند می باشد که روابط خوبی را با یکدیگر دارند و بیشتر اوقات را نیز در کنار یکدیگر سپری می کنند. همچنین باب در بسیاری از سخنرانی های خود، همسرش را مثال می زند. از سال 1973 که باب اولین شرکت خود را تاسیس کرد، جامعه ای از زنان و مردان را که در دنیای هرج و مرج خود گیر افتاده بودند نجات داد و با آموزش های نحوه ی بهره برداری از اعتماد به نفس و خلاقیت به آنان کمک کرد تا با زندگی خود دست و پنجه نرم کنند و از تمام لحظات  لذت ببرند.

باب پراکتور در کنار خانواده

باب پراکتور در کنار خانواده

باب پراکتور و همسرش

باب پراکتور و همسرش

 

سمینار و کتاب های باب پراکتور

زندگینامه دیگران را نیز مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست