قانون جذب چیست ؟ رسیدن به هر آنچه که میخواهید !

قانون جذب
مقالات قانون جذب
بدون دیدگاه

قانون جذب یکی از قوی ترین قوانین موجود در کائنات است . کارگیری قانون جذب از مؤثرترین علل در پیش آمدن رویدادهای قشنگی که مدتها آرزو داشتید در زندگی شما اتفاق بیافتد یا برعکس مقصر اصلی در رخ دادن مسائل نگران کننده زندگی شما است .

بی شک قانون جذب تا به امروز تاثیر زیاد و غیر قابل انکاری را روی زندگی شما داشته است. البته این تاثیر، گاهی با آگاهی کامل شما از این قانون و روش کارکرد آن و برخی از اوقات نیز ناخودآگاه و دور از اراده ، توسط شما انجام شده است .

در هر صورت شما تحت تاثیر قانون جذب هستید ، قانونی که چه بخواهید یا نخواهید، در جهان هستی، وجود دارد و نقشی جانانه نیز بازی می کند. حتی می توانید بگویید که قانون جذب، مظهری از قدرت خلاقانه، خالق هستی می باشد.

در سایت موفقیت ما قانون جذب رو از پایه و به صورت کامل به شما توضیح میدیم و بهتون یاد میدیم چطوری باید ازش استفاده کنید و به صورت کاربردی با استفاده از قانون جذب به هر چیزی که میخواید برسید . پس با ما همراه باشید .

قانون جذب چیست ؟

قانون جذب ( The Law Of Attraction ) عبارت است از یک قانون مشابه مغناطیسی که بر اساس افکار و ارتعاش حاصل از آن عمل می کند . یعنی می توان قانون جذب را به این صورت معرفی کرد :

شما هر آنچه را که در افکار خود می پرورانید و در ذهن تصور می کنید، همان را به سوی خود جذب می نمایید. جالب است که با یک تجسم ذهنی خلاقانه می توانید، آنچه را که می خواهید و آرزوی قلبی شما است، از طریق قانون جذب به شکل معرکه ای بدست بیاورید.

بنابراین اگر افکار مثبت و خوشایند را در ذهن خود تصور کنید، وجود شما جاذب همان رویدادهای شیرین می شود. اما افکار ناخوشایند و منفی نیز بنا بر قانون جذب، همچون آهن ربا موارد آزار دهنده را به طرف شما جذب می نماید.

بهتر است بدانید که واژه قانون جذب برای اولین بار توسط خانوم استر هیکس برای این پدیده استفاده شد و همچنین بهتر است اطلاع داشته باشید که قانون جذب یک قانون ثانویه است . قانون اصلی و پایه ، ” قانون ارتعاش ” می باشد .

قانون ارتعاش چیست ؟

قانون ارتعاش به این صورت تعریف می شود . از آنجا که تمام مواد در جهان هستی در نهایت از اتم که ساختار مشابه ای دارند تشکیل شده پس همه اجسام در حقیقت کاملا مشابه با یکدیگر هستند . با شکافت بیشتر ساختار اتم ها کشف شد که محتوای اتم ها تقریبا خالی و حاوی ارتعاشات و فرکانس هایی خاص است . یعنی هر ماده برای اینکه نوع خود را بروز دهد در حقیقت در فرکانس متفاوتی ارتعاش می کند .

مثال ساده این هست که رنگ ها فرکانس های متفاوتی از نور هستند . از نظر ساختاری با هم تفاوتی ندارند و این تفاوت در ارتعاش آنهاست که خروجی برای چشم ما را تغییر داده و رنگ ها را می سازد .

ارتعاش و فرکانسی که از اجسام خارج می شود توسط دستگاه های الکترونیکی جدید قابل اندازه گیری است . برای درک بهتر همه میدانیم که اورانیوم دارای تشعشعات هسته ای است . این تشعشعات با چشم و گوش دیده نمی شوند اما تاثیر مخربی بر جانداران و گیاهان دارند .

حالا بهتر است بدانید که مغز انسان قدرت ارتعاش در فرکانس های مختلف و دریافت فرکانس های مختلف را نیز داراست . یعنی دقیقا ماننده یک فرستنده و گیرنده رادیویی مغز می تواند با تصور و تفکر فرکانس خاصی را ارتعاش کند . همچنین می تواند از محیط خود ارتعاش و فرکانس را نیز دریافت کند .

ذهن انسان از سلول های نورونی تشکیل شده که این سلول ها به گونه ای ساخته شده اند که همیشه و در همه زمان به جز خواب در حال تولید انرژی و ارتعاش فرکانس هستند. افکار و تصوراتی که به ذهنتان می آید همان انرژی و ارتعاش هایی هستند که این سلول ها تولید می‌کنند . شما در تمام طول ساعاتی که بیدار هستید در حال تولید ارتعاش و ارسال آن به کائنات اید . زمانی که می خوابید چون در خواب امکان تفکر ندارید پس ارتعاشی هم تولید نمی کنید ( پس نگران نباشید که یک کابوس فرکانس شما را خراب کند ! ) اما در هنگام خواب شما گاهی ارتعاشاتی را دریافت می کنید که آنها به شکل رویا توسط مغز شما تبدیل شده و همه میدانیم که گاهی خواب های ما کاملا صحیح و حتی تصاویری از آینده هستند !

اگر شما گیرنده رادیو را روی فرکانسی که مربوط به یک موزیک شاد است تنظیم کنید ، قطعا چیزی جز موزیک از بلندگوی رادیو نمی شنوید ، و اگر فرکانس را روی یک شبکه اخبار تنظیم کنید ، قطعا صدای اخبار را از بلندگو خواهید شنید .

ارتعاشات تولید شده توسط مغز انسان به لطف پیشرفت علم با دستگاه های الکترونیکی قابل مشاهده و اندازه گیری می باشد . نوار مغزی که از بیماران دریافت می شود یک نمونه و مثال از این نوع اندازه گیری می باشد . علم روز حتی پا از این فراتر گذاشته و امروزه دستگاه های الکترونیکی اختراع شده که دقیقا فرکانس مغز را شناسایی با آن به دستگاه های مختلف فرمان هایی را صادر می کنند . برای مثال دست و پای مصنوعی که دقیقا مطابق با دست و پای واقعی فرد به صورت ناخودآگاه با فرمان مغز حرکت می کند .

ارتعاشاتی که مغز تولید می کند از نظر فرکانسی بسیار قوی بوده و در سطح کوانتومی ( همان که گفتیم محتوای اتم ها فقط ارتعاش است ) قابل نفوذ و انتقال است . همانطور که سیگنال تلفن همراه به راحتی از دیوار عبور می کند ارتعاش و فرکانس تولید شده توسط مغز شما حتی قوی تر بوده و میتواند در یک لحظه در سراسر کائنات با قدرتی ثابت و بدون محدودیت منتشر شود !

این توضیحاتی بود درباره قانونی پایه و اصلی به نام قانون ارتعاش

قانون جذب چطور عمل می کند ؟

حالا متوجه شدید که قانون ارتعاش چیست و چطور عمل می کند . اما فایده ارسال ارتعاش و فرکانس توسط مغز انسان چیست ؟

اینجاست که قانون جذب معنا پیدا می کند . هر گاه شما در ذهن خود به تصور و تفکر درباره یک رویداد بپردازید شما مطابق با قانون ارتعاش فرکانس مربوط به آن را به کائنات ارسال می کنید .

کائنات در پاسخ به شما تلاش می کند نزدیک ترین ارتعاش و فرکانس مطابق با درخواست شما را برای شما فراهم کرده و به سمت شما انتشار دهد .

شما درخواست خود را به صورت مجازی و فقط در تصورات و رویای خود ارسال کردید اما کائنات و جهان هستی بر پایه اجسام فیزیکی و تاثیرات فیزیکی است . بنابراین ارسالی که کائنات به سمت شما خواهد داشت از همین نوع خواهد بود .

اگر شما در ذهن خودتان به صورت مداوم به پول و کسب ثروت فکر کنید و رسیدن به آن را احساس کنید مغز را برای ارتعاش فرکانس دریافت پول تحریک می کنید . این فرکانس به کائنات ارسال شده و کائنات نزدیکترین فرکانس مشابه به آن که دقیقا همین پول است را به سمت شما هدایت می کند .

این توضیح و روند کار کامل قانون جذب به صورت علمی بود.

افکار مثبت و منفی برای قانون جذب یکسان اند !

افکار انسان به دو نوع افکار مثبت و افکار منفی تقسیم می شود . افکاری که در راستای خواسته ها و اهداف شما باشند مثبت هستند و هر تفکری که در جهت برعکس با خواست ها و اهداف شما باشد منفی است . برای قانون جذب هیچ تفاوتی نمی کند که شما چه ارتعاشی را ارسال می کنید . کائنات تمام سعی خود را می کند که دقیقا مطابق با فرکانس ارسالی شما ، تجربه ای در زندگی شما ایجاد کند . اگر دائم این تفکر را دارید که پی پول و فقیر هستید ، کائنات مطابق با درخواست شما تمام تلاش خود را می کند تا شما به درخواست خود که همان فقر است برسید ! و این مشکلی است که شما همین حالا دچار آن هستید …

احساسات کلید اصلی در قانون جذب

با این شرایط که هر تفکر و تصور ما یک ارتعاشی رو به کائنات ارسال می کنه پس تشخیص این موضع و کنترل کردنش کار سختیه ! خوب باید بگم که خیلی هم ساده هست … خداوند این نعمت را به ما داده که نشانگری واضح برای درک لحظه ای مثبت یا منفی بودن تفکرات خود داشته باشیم ؛ این نشانگر همان احساسات شما هستند .

در حقیقت اصل تفکر شما هیچ اهمیتی نداره . احساسات هستند که مغز رو تحریک به ارتعاش می کنن . احساساتی مثل ترس ، نگرانی ، شک ، تردید جزو احساسات منفی هستند که قطعا با یک تفکر منفی هم همراه هستند . این احساسات منفی باعث ارتعاش منفی خواهد شد . در نهایت شما چیز های بیشتری رو دریافت می کنید که باعث ترس ، نگرانی ، شک و تردید شما شدند .

اگر به چیزهای خوب فکر کنیم یا در شرایط خوبی باشیم احساسات مثبتی هم داریم ، شادی ، عشق ، محبت ، خوشبختی این ها همه احساسات با بار مثبت هستند . در نتیجه کائنات هم مشابه با همین احساسات رو برای شما بیشتر ایجاد می کنه .

پس همونطوری که احساسات دلیل اصلی ارتعاش فرکانس های مثبت و منفی هستند ، همونطور هم میشه از احساسات برای درک ارتعاش و کنترلش استفاده کرد .

هر وقت احساس منفی دارید باید سعی کنید هر طور شده این احساسات رو تغییر بدید . این کار نیاز به تمرین و دانش کاربردی از قانون جذب داره که در دوره های قانون جذب بهش پرداخته میشه تا شما بتونید اولا از شر توده انرژی منفی که از گذشته در درون خودتون ایجاد کردید رها بشید و بعد بتونید کم کم یک توده انرژی مثبت با ارتعاش مثبت قوی رو در خودتون ایجاد کنید .

یکی از دوره های خیلی عالی در زمینه آموزش قانون جذب که به بحث کنترل احساسات و استفاده کاربردی از قانون جذب می پردازه ، دوره آرزوی تو دستور توست از کوین ترودو هست که به خاطر روان بودن و توضیحات کامل و نتیجه بخشی موثر بسیار مشهور شده .

قانون جذب در طول تاریخ

قانون جذب را هرگز نمی توان به عنوان پدیده ای جدید محسوب نمود. از زمانهای گذشته همیشه افرادی وجود داشتند که بر اسرار قانون جذب واقف بوده و از نحوه استفاده آن بخوبی آگاهی داشتند. آنان قدرت خاص ذهن، افکار، تخیلات و تکرار کلمات را می دانستند و از علاقه، احساس و ایمان، جهت تحقق خواسته های خود استفاده می کردند.

همچنین بدانید که قانون جذب، تاکنون شاید توسط خود شما نیز بارها استفاده شده باشد. احتمالاً از کلام آخر تعجب کرده اید. ولی این موضوع کاملاً حقیقت دارد. گاهی پیش می آید که ناخودآگاه در یک روز عادی حالتی از نگرانی و دلشوره، در افکار شما پررنگ می شود. به دنبال این موضوع احساسی از اضطراب و استرس، به سراغ شما می آید. در بسیاری از اوقات موضوع با وقوع رویدادی ناخوشایند، خاتمه می پذیرد. در اینجا شما افکار منفی را، در تصورات ذهنی خود پوشش داده اید و مرتب به تکرار آن پرداخته اید. اینجا بنا بر قانون جذب، انرژی های منفی به سوی شما پرواز نموده و جذب شما شدند. این همان قانون جذب است که ناخودآگاه و بدور از اراده، در شما به وقوع پیوسته است.

در چند سال اخیر با انتشار فیلم راز در سال 2006 توجه زیادی به سمت قانون جذب معطوف شد و حتی با توضیحات همین فیلم افراد زیادی از سرار جهان از تکنیک های قانون جذب استفاده کردند و نتایج مثبتی را دریافت کردند .

اگر مایل هستید مجموعه فیلم راز را با کیفیت بالا و بدون سانسور مشاهده نمایید :

[irp posts=”2285″ name=”فیلم راز”] [irp posts=”15923″ name=”فراتر از راز”] [irp posts=”14558″ name=”ابر راز”]

سیر تکاملی قانون جذب با کشف راز این قانون

راستی می دانید که در اعماق وجود شما، پتانسیل های عظیم انرژی وجود دارد که خود را پنهان کرده اند. شاید حتی خودتان نیز از وجود آنها خبر ندارید. همچنین آگاه باشید که  قانون جذب را به نام قانون راز نیز می شناسند. اما توجه به این نکته ضروری است، زمانی که با فراگیری مراحل مختلف قانون جذب و بکارگیری آنها در زندگی موفق به درک قدرت این قانون شدید، دیگر رازی در مورد قانون جذب وجود نخواهد داشت. یعنی در واقع همه پیچیدگی های خاص قانون جذب، همچون یک معمای حل شده آسان می گردد. به عبارت دیگر شما فرا می گیرید که اسرار و رموز قانون جذب را، در زندگی روزمره خود بکار بگیرید و آنگاه شاهد درآغوش کشیدن موفقیتهای زیبای زندگی بشوید. این پیروزی ها در همه زمینه ها می تواند عاید شما بشود. قانون جذب عشق، قانون جذب ثروت و پول، قانون جذب ازدواج، قانون جذب موفقیت در کار،. قانون جذب سلامتی و نجات از بیماری و …

اما قبل از بیان مراحل قانون جذب اجازه دهید که مختصری راجع به کائنات و نقش آنان در قانون جذب، سخن بگوییم.

نقش کائنات در قانون جذب

شاید یکی از سؤالاتی که  ذهن شما را به خود مشغول می کند، کائنات و نقش آنان در قانون جذب است. بطور کلی می توان کائنات را هر آنچه که در جهان هستی وجود دارد، نظیر حیوان، گیاهان، کهکشانها، سیارات و حتی انسان نامید. همه اینها که برشمردیم به اضافه کوچکترین ماده یا حتی بزرگترین انرژی، همه و همه جزء کائنات به شمار می آیند. در واقع به اختصار می توان گفت که کائنات شامل تمامی دستورالعمل ها و قوانین الهی می باشد که بر جهان هستی با همه بزرگی و وسعت، به اذن خداوند وجود دارند. در این رابطه قانون جذب کائنات را نیز می توان قوانینی دانست که به یاری آنها می توانید، به آرزوها و خواسته های درونی خود برسید.

کائنات در قانون جذب

کائنات در قانون جذب

مراحل اساسی قانون جذب

باید بدانید افراد با توجه به نیازی که در زندگی احساس می کنند، دارای تمایلات و آرزوهای زیادی هستند. حتی سرشت آدمی به گونه ای است که شاید تا آخرین دقایق زندگی نیز از رویاهای خود دست برنمی دارد. در این رابطه می توانید به قانون جذب، در رسیدن به این خواسته ها دل بندید. در حالت کلی قانون جذب، شامل سه بخش اساسی است :

 1. مرحله درخواست خواسته ها
  در این مرحله آنچه را که خواسته قلبی و آرزوی شما می باشد، به انرژی های پراکنده در جهان درخواست می دهید.
 2. مرحله پاسخ توسط کائنات
  درخواستهای شما در جهان هستی منعکس می گردد و پاسخی نیز در قبال آن دریافت خواهید کرد. البته زمان پاسخ به وقت درست خود موکول می گردد.
 3. مرحله دریافت و محقق شدن تجربه
  هم ارتعاش بودن پاسخ از انرژی های هستی با خواسته های قلبی شما، موجب دریافت سیگنالهای قابل مشاهده ای بنا بر قانون جذب می گردد.

اما برای درک بهتر از مراحل قانون جذب، به توضیح کاملتر آنان می پردازیم :

مرحله اول مدیتیشن

واژه مراقبه یا مدیتیشن ( Meditation ) که در لاتین آن را به معنای التیام می شناسند، رسیدن به آرامش است. در واقع یعنی فکر و ذهن را از همه اتفاقات و حوادث بیرونی پاک می کنید و تنها بر یک چیز نظیر یک صدا، یک دعا و … متمرکز می گردید. حالا کم کم استرس و اضطراب از شما دور می شود. انگار آرامشی دلچسب، نفس شما را در بر می گیرد و  منجر به ایجاد شخصیت و هویتی برتر در شما می گردد. حتی تصور می کنید که در هاله ای از معنویت رشد پیدا نموده اید.

مراقبه در قانون جذب

مراقبه در قانون جذب

مرحله دوم قاطعیت در مورد آرزو یا خواسته

حالا دیگر زمان آن رسیده است که نسبت به خواسته ذهنی خود، اطمینان قلبی حاصل نمایید. آیا دقیقاً می دانید که در رویاهای خود به دنبال چه چیزی هستید؟

حالا اگر بپرسید، این کار چه لزومی دارد، پاسخ یک چیز است. بی شک موضوع دارای اهمیت است. تمامی تلاش شما برای فراگیری مراحل قانون جذب، در رسیدن به هدف نهایی شکل می گیرد. بنابراین این احساسات شما است که موجب ارتعاش و فرستادن فرکانس (Frequency)، به عالم کائنات می شود. اما تنها زمانی آرزوهای شما  صورت تحقق می یابد که شدت ارتعاش یا فرکانس با رویاهای شما همسویی داشته باشد و رویای شما در مدار آرزوها قرار بگیرد. حالا گرچه قرار است که قانون جذب، دربست مطیع و چاکری مهربان برای شما باشد ولی  برای رسیدن صدا و فرکانس شما به کائنات، توجه به جزئیات امری ضروری است. زیرا ارتعاش باید بطور روشن، صریح و بدون پارازیت به سوی کائنات فرستاده شود.

درخواست صحیح رویا از کائنات در سومین مرحله قانون جذب

حالا دیگر زمان آن فرا رسیده است که از کائنات بخواهید، همان چیزی را که در ذهن خود تصور می کنید، در دایره سرنوشت برای شما مِقّدر سازد. به عنوان نمونه تصور کنید، پسری در تمنای یک همسر ایده ال است. آنگاه باید رویاهای خود را در رابطه با زن دلخواه به صورت کامل در ذهن تصور کند. قد و اندام زن محبوب در رویاهای او چگونه است، دارای صورتی گرد یا بیضی،  چشمانش رنگی، قهوه ای و یا سیاه باشد، از نظر خصوصیات اخلاقی کاملاً مطیع یا دارای استقلال و …

در آن صورت با ارسال پیام درست به کائنات، آنها را در همسویی با رویای ذهنی خود قرار می دهید. به قانون جذب اعتماد داشته باشید.

چهارمین وهله ابراز، ترسیم و نگارش رویاها در قانون جذب

شما باید قدرت این را داشته باشید که رویاها و آرزوهای خود را، بر روی کاغذ با جزئیات کامل همانگونه که در ذهن تصور می کنید، بنویسید. یا حتی جلوی آینه و در خلوت خود، با شجاعت خواسته خود را تکرار کنید. حتی تصویری از رویاهای خود، بر روی کاغذ ترسیم نمایید. برای جلوه بیشتر و نزدیکتر شدن به رویایی که در ذهن دارید، می توانید به رنگ آمیزی نیز بپردازید. تابلوی آرزوها شما هر چقدر دارای رنگ و لعاب کاملتری باشد، درستی راه مشهودتر است. آفرین بر شما، در مسیر مراحل قانون جذب، تاکنون سیری درست را طی نموده اید. با این هنر آخر دیگر می توانید در صحت ارتعاشات به جهان هستی و در ارسال پیام به کائنات امیدوار باشید. دیگر می توانید به این موضوع دلخوش شوید که فرکانس های ارسال شده از جانب شما به کائنات، همسو با نسیم دلنواز آرزو های شما قرار گفته است.

تکرار هر روزه خواسته ها در مرحله پنجم قانون جذب

راستی باید بدانید که گرچه نیمی از مسیر مراحل قانون جذب را طی نموده اید، اما هنوز کار را به پایان نرسانده اید. اینجا دیگر باید سمج بازی را به حد اعلی برسانید. مجسم کنید نوجوانی را زمانی که از شما خواهان چیزی است. شما حساسیت ها، التماس ها و حتی گریه های او را تا زمان رفع نیاز، مشاهده خواهید نمود. دیگر حتی سخنان شما بر او کارگر نمی افتد. خواسته خود را در نقطه اوج همه چیز می بیند. او را تماشا خواهید کرد که اصلاً غیر از خواسته اش به هیچ چیز کاری ندارد. شما هم رویای خود را لمس کنید. به تکرار هر روزه خواسته خود در خلوت بپردازید. به تصور تغییرات بزرگ زندگی خود، در زمانی که آرزوی شیرین شما صورت واقع می یابد، فکر کنید و غرق لذت بشوید. ولی در همه حال به اینکه روزی خواسته شما صورت تحقق می یابد، امیدوار باشید. باید بدانید که سرانجام قانون جذب، کار خود را خواهد کرد.

قدرشناسی مرحله ششم قانون جذب

زمان قدر شناسی و سپاسگزاری، از خداوند رحمان و کائنات که واسطه هایی قوی برای شنیدن خواسته های شما هستند، فرا رسیده است. فرقی نمی کند، چه به آرزوهای خود رسیده باشید و یا هنوز زمان دریافت پاسخ نرسیده باشد. برای تمامی چیزهایی که در زندگی از آن بهره مندید، خدای مهربان را شکر کنید. با شکر گزاری، انرژی ها مثبتی از خود به سوی کائنات می فرستید. حتی گاهی در ذهن، به شمارش  نعماتی که همه عمر از آن برخوردار بوده اید و هرگز به آن رحمت های خدا فکر هم نکرده اید، بپردازید. باید در همه حال خود را مدیون خالق و کائنات هستی احساس کنید.

ایمان و اعتماد به کائنات در مرحله هفتم قانون جذب

دیگر زمان اعتماد کردن و ایمان داشتن به کائنات، فرا رسیده است. باور کنید که اگر به کائنات اطمینان نمایید، سرانجام دیر یا زود قانون جذب کار خود را خواهد کرد. آنگاه به آنچه که خواسته حقیقی و قلبی شما است، خواهید رسید. اینجا فقط باید اعتماد را سرلوحه اعمال خود بسازید و از صمیم قلب به تحقق آرزوهای خود، ایمان داشته باشید. قانون جذب، به یقین کار خود را خواهد کرد.

برای یادگیری قانون جذب از کجا شروع کنیم ؟

همانند هر علم دیگری که نیاز به یادگیری از طریق آموزش دارد ، قانون جذب و اصول موفقیت نیز باید توسط یادگیری و آموزش به شما منتقل شود .

شما برای درک قانون گرانش زمین نیاز به تحصیل در علم فیزیک و یادگیری تکنیک ها و فرمول های زیادی دارید تا در نهایت بتوانید حرکت یک توپ که از فاصله کوتاهی از سطح زمین رها میشود را محاسبه کنید و در نهایت بتوانید به صورت عملی نیز نتیجه دلخواه خود را در این کار بدست آورید

قانون جذب نیز از این مسئله مستثنا نیست ، شما باید ابتدا اصول و تکنیک های به کار گیری قانون جذب را یاد بگیرید و بعد آنها را به شکل درست و در مدت زمان مناسب اعمال کنید تا به نتیجه مد نظر خود برسید .

در سایت موفقیت 98 مجموعه کاملی از تمامی آموزش های مربوط به قانون جذب ، موفقیت ، کسب ثروت و … جمع آوری شده است . پیشنهاد ما برای شروع مسیر یادگیری قانون جذب مراجعه به سمینار ها و فیلم های زیر می باشد :

 1. فیلم راز
 2. فیلم بیندیشید و ثروتمند شوید
 3. دوره آرزوی تو دستور توست از کوین ترودو

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست